- REKLAMA -
Aktualności

Letni Park Wodny AquaFun. Wszystkie prace zgodnie z planem

Trwają coraz bardziej zaawansowane prace na budowie  Letniego Parku Wodnego AquaFun przy ul. Stromej w Legnicy. Plac budowy odwiedził prezydent Tadeusz Krzakowski wraz ze swoimi współpracownikami.

Dzięki tej dużej inwestycji  legniczanie  otrzymają własne, nowoczesne, bezpieczne i pełne atrakcji kąpielisko. Naszą ideą jest stworzenie dużego kompleksu wypoczynkowo – sportowego, edukacyjnego i rekreacyjnego w parku i jego sąsiedztwie. Jego ważnym elementem będzie właśnie AquaFun – mówi prezydent Tadeusz Krzakowski.

Obecnie prace koncentrują się głównie na budowie fundamentów zjeżdżalni z wannami do hamowania. Wcześniej zakończył się pierwszy etap prac konstrukcyjnych basenu pływackiego, gdzie powstanie 6 torów pływackich o łącznej długości 150 m.

Bardzo ważny elementem kompleksu będzie basen rekreacyjny. Obecnie  jest zbrojony i wyposażany w bazowe elementy technologicze atrakcji wodnych, których w tej części basenu  z pewnością nie zabraknie.

Jego atrakcją będzie RWĄCA RZEKA o długości 56 m , położona dookoła wodnej wyspy z fontannami.  Tuż obok będą z kabiny masażu wodnego, huśtawki wodne, leżanki, w otoczeniu gejzerów i chłodzących ścian wodnych. W innej części basenu sprawdzimy się podczas wodnej wspinaczki, orzeźwimy się pod wodnym parasolem lub postrzelać z wodnej armatki. Podsumowując sam basen rekreacyjny to 30 atrakcji wodnych.

Wykonawcą parku wodnego jest Firma Moris, która złożyła najlepszą ofertę i wygrała ogłoszony przez Strefę Aktywności Gospodarczej przetarg na budowę w formule zaprojektuj i wybuduj Letniego Parku Wodnego AquaFun w Legnicy. W przetargu uczestniczyły trzy firmy. Zwycięska zaproponowała cenę 26 mln 384 tys. zł.

Aquafun Legnica to kolorowy wodny plac zabaw dla dzieci i dorosłych, składający się z: trzech zjeżdżalni (pontonowej, kamikaze i trzytorowy multislide), basenu dla najmłodszych, wodnego placu zabaw wyposażonego w wodne tryskacze o kształtach pobudzających dziecięcą wyobraźnię i przyjazne, zapewniające bezpieczeństwo podłoże. Sześciotorowy basen pływacki i basen rekreacyjny wyposażone będą w szereg najnowocześniejszych atrakcji wodnych, m.in.: rwąca rzeka, huśtawka wodna, masażery wodne, gejzery, wodna wyspa i wiele innych.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5


Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button