- REKLAMA -
Aktualności

Legnicki WORD do likwidacji

Na ostatniej sesji sejmiku województwa dolnośląskiego zdecydowano o likwidacji WORD-ów w Legnicy, Jeleniej Górze i Wałbrzychu. Ośrodki egzaminacyjne w tych miastach wejdą w struktury Dolnośląskiego Ośrodka Ruchu Drogowego, które ma zostać powołane w miejsce wrocławskiego WORD-u. Takie posunięcie ma usprawnić funkcjonowanie tych ośrodków a także ustabilizować ich sytuację finansową.

Obecnie na Dolnym Śląsku funkcjonują WORD-y we Wrocławiu (z oddziałami terenowymi w Oleśnicy i Oławie), Legnicy (z oddziałami terenowymi w Lubinie i Lubaniu), Wałbrzychu (z oddziałami terenowymi w Kłodzku i Świdnicy) oraz Jeleniej Górze (oddziały terenowe w Bolesławcu, Głogowie, Kamiennej Górze i Miliczu). Teraz radni sejmiku wojewódzkiego zdecydowali, by połączyć wszystkie te ośrodki w jeden Dolnośląski Ośrodek Ruchu Drogowego.

– Jest to decyzja nad którą pracowaliśmy blisko półtora roku, analizując sytuację poszczególnych WORD-ów na terenie Dolnego Śląska. Zapewniam, że dotychczasowi klienci nie odczują zmian. Egzaminy będą przeprowadzane we wszystkich dolnośląskich oddziałach, jak dotychczas – dodał Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Skąd taka decyzja? Argumentował ją marszałek Cezary Przybylski (Bezpartyjni Samorządowcy), który przekonuje, że połączenie dolnośląskich WORD-ów usprawni ich zarządzanie i ustabilizuje sytuację i płynność finansową. Wspólnie działające ośrodki będą też lepiej zabezpieczone w razie jakichkolwiek sytuacji kryzysowych, które mogą skutkować ich likwidacją.

– Połączenie ośrodków wojewódzkich sprawi, że pomoc tym z oddziałów, które znajdą się w trudnej sytuacji finansowej na przykład podczas kolejnej fali koronawirusa, będzie prostsza. Chcemy wspólnie działać na rzecz dolnośląskich, przyszłych kierowców– mówi Dariusz Galik, Dyrektor WORD we Wrocławiu.

Cały proces scalania 4 WORD-ów nastąpi 1 września. Dopiero potem nastąpi przemianowanie wrocławskiego WORD-u w DORD, z filiami w Legnicy, Wałbrzychu i Jeleniej Górze. Na podobny krok zdecydowały się już np. władze Województwa Łódzkiego, które podobną reformę przeprowadziły u siebie i z perspektywy czasu ocenili jako korzystną.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button