- REKLAMA -
Aktualności

Legnicki MOPS już wypłaca dodatek węglowy

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Legnicy rozpoczął wypłatę dodatku węglowego w wysokości 3 tys. zł na gospodarstwo domowe.

Dotychczas (28 września) wypłacono ich około 2700 na kwotę ok. 8 mln zł  – informuje Jerzy Konopski, dyrektor MOPS.

Przypomnijmy, że w poniedziałek (26 września 2022 r.) Rada Miejska Legnicy podczas sesji podjęła uchwałę w sprawie wpisania do budżetu pierwszej transzy dotacji w wysokości 9,5 mln zł  przekazanej przez wojewodę dolnośląskiego. Według szacunków na koniec sierpnia na wypłatę dodatku węglowego w naszym mieście, potrzeba około 24,5 mln zł.

Dodatek – przysługuje gospodarstwom domowym, dla których głównym źródłem ogrzewania jest: kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe – zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, które zawierają co najmniej 85 proc. węgla kamiennego. Po nowelizacji ustawy o dodatku węglowym  otrzymają go gospodarstwa domowe na zasadzie jeden dodatek na jeden adres.

Warunkiem otrzymania dodatku jest wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Wnioski o dodatek węglowy można składać do 30 listopada.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 7


Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button