AktualnościLegnica 112

Legnicka policja zabezpieczyła 40 000 papierosów i 24 kg tytoniu oraz 11 litrów spirytusu bez akcyzy

Na 60 tys. złotych strat z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego naraziło Skarb Państwa dwóch mężczyzn zatrzymanych przez policjantów Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy działających wspólnie z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Legnicy.

Funkcjonariusze w trakcie przeszukania punktu sprzedaży, pojazdów oraz pomieszczeń użytkowanych przez zatrzymanych mężczyzn ujawnili w sumie ponad 40 000 sztuk papierosów, 24 kg tytoniu oraz 11 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymanym poza przepadkiem zabezpieczonego mienia grozi kara do 3 lat pobawienia wolności oraz wysokie kary grzywny.

6 kwietnia br. funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy prowadząc czynności operacyjne wspólnie z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Legnicy na terenie powiatu legnickiego ustalili, a następnie zatrzymali na terenie miasta dwóch mężczyzn w sprawie posiadania znacznej ilości wyrobów bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

W wyniku podjętych działań w tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali w punkcie handlowym na terenie miasta dwóch mężczyzn w wieku 66 oraz 41 lat. Funkcjonariusze w skrytkach znajdujących się na terenie stoiska, pojazdach oraz pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych należących do zatrzymanych mężczyzn ujawnili ponad 2 tys. paczek papierosów, 24 kg tytoniu oraz 11 litrów spirytusu bez znaków akcyzy skarbowej.

Zatrzymani w tej sprawie mężczyźni to mieszkańcy Legnicy. Łączne straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego, w tej sprawie funkcjonariusze oszacowali na kwotę 60 tys. złotych.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego skarbowego za tego typu przestępstwo, sprawcom poza przepadkiem zabezpieczonego mienia grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kary grzywny.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button