AktualnościInwestycje w Legnicy

Legnicka firma wybuduje LED-owe oświetlenie na ul. Kertyńskiego

Legnicka firma Jarotel wygrała przetarg na budowę nowoczesnego, energooszczędnego oświetlenia w technologii LED na ul Kertyńskiego, na odcinku od ul. Myrka do ul. Gumińskiego. W tym przetargu swoje oferty złożyło osiem firm, wygrała jednak oferta firmy Jarotel opiewająca na kwotę 91 tys.421 zł.

Zakres zadania obejmuje montaż kompletnych latarni (słupy aluminiowe, wysięgniki wraz z kompletnymi oprawami ze źródłami światła w technologii LED) oraz budowę półkilometrowej linii kablowej.

Tę inwestycję realizujemy w ramach wieloletniego programu instalowania nowoczesnego i energooszczędnego oświetlenia w mieście

– mówi Andrzej Szymkowiak, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich.

Przypomnijmy, że w naszym mieście nowoczesne i energooszczędne oświetlenie ledowe zainstalowano już m.in. na ul. Nadbrzeżnej, Złotoryjskiej, Obwodnicy Śródmiejskiej, alei Orła Białego, na Tarninowie, w Rynku i okolicznych ulicach czy Gumińskiego. Jest ono także jednym z istotnych elementów w walce z emisją dwutlenku węgla do atmosfery. Obecnie budowane jest oświetlenie na ul. Spokojnej.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button