- REKLAMA -
AktualnościLegnica 112

Legnicka drogówka podsumowała akcję “PASY”

Wczoraj policjanci legnickiej drogówki przeprowadzili akcję pod nazwą “Pasy”. Wzmożone działania miały na celu kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów dotyczących używania pasów bezpieczeństwa, a także zwrócenie uwagi uczestnikom ruchu drogowego, jakie konsekwencje niesie za sobą jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze zwracali również uwagę na sposób przewożenia dzieci w pojazdach. W trakcie działań skontrolowano ponad 110 kierowców, aż 62 kierowców ukarano mandatem za brak pasów bezpieczeństwa.

Podczas prowadzonej akcji Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy skontrolowali ponad 110 pojazdów. Funkcjonariusze ujawnili, aż 62 przypadki nie korzystania z pasów bezpieczeństwa w tym 3 przez pasażerów.

W trakcie działań policjanci skontrolowali kilkunastu kierujących, którzy przewozili dzieci w pojazdach.  W żadnym z tych przypadków mundurowi nie stwierdzili nieprawidłowości, co świadczy o wzroście świadomości kierowców dbających o bezpieczeństwo najmłodszych w podróży.

Policjanci drogówki już zapowiadają, że w najbliższym czasie zorganizowane zostaną kolejne tego typu działania.

(źródło: legnica.policja.gov.pl)

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button