Aktualności

Legnicę rozświetlą nowe świąteczne iluminacje

W tym roku świąteczna aura w mieście nabierze niepowtarzalnego blasku. Kolorowe, interaktywne, pełne blasku dekoracje rozbłysną w środę, 6 grudnia i wprowadzają na ulice i place miasta magiczną atmosferę.

Nowa choinka, nowa tradycja

W sercu Legnicy wyrośnie nam nowa, imponująca zielona choinka o wysokości prawie 11 metrów, ozdobiona tysiącami migoczących świateł eco-LED i czerwonymi dekoracjami. Legnicka choinka zachwyci każdego i stanie się doskonałym tłem dla wspólnych zdjęć.

Roztańczony Święty Mikołaj

Po raz pierwszy na elewacji budynku Starostwa Powiatowego, dzięki profesjonalnym projektorom, zagoszczą śnieżynki, a sam Święty Mikołaj zaskoczy mieszkańców i turystów.

– Chciałbym serdecznie zaprosić wszystkich legniczan na uroczystą inaugurację świątecznych iluminacji, które odbędzie się 6 grudnia o godzinie 17:00 na placu Słowiańskim. Święta to wyjątkowy czas, pełen magii, radości i wspólnego dzielenia się chwilą. Wierzę, że razem możemy stworzyć niezapomnianą atmosferę, która wniesie ciepło i radość do naszego miasta. To także doskonała okazja, aby spotkać się z sąsiadami, przyjaciółmi i  współmieszkańcami, by wspólnie cieszyć się magią świąt – zaprasza Tadeusz Krzakowski prezydent Legnicy.

Oprócz nowości w mieście pojawią się także dobrze znane, świetlne postacie: lew opowiadający bajki, brama szczęścia, anielskie skrzydła, balon, bombka, zmotoryzowany Mikołaj, Dama, kareta z reniferami. Świetlna oprawa ozdobi fontannę Neptuna.

Na placu Słowiańskim oprócz nowej choinki pojawi się pociąg, rama do robienia zdjęć oraz specjalna niespodzianka. Świetlne dekoracje powrócą także na Piekary, gdzie na Rondzie Niepodległości stanie choinka i kurtyna świetlna. Świątecznie będzie także na ul. Najświętszej Marii Panny, ul. Wjazdowej, moście Wrocławskim, skrzyżowaniu al. Rzeczypospolitej i al. Piłsudskiego. Kolorowo będzie również na wiadukcie kolejowym łączącym osiedla Kopernika i Piekary.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 4.4 / 5. Ilość głosów: 7

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button