AktualnościInwestycje drogowe

Legnica z rządowym dofinansowaniem na przebudowę al. Rzeczypospolitej

Legnica otrzyma dofinansowanie w wysokości prawie 5 ml zł w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 2024 roku. Pozwoli to na realizację zadania pn. „Przebudowa al. Rzeczypospolitej od ul. Kaczawskiej do ul. Legionów w Legnicy”.

Konsekwentnie realizujemy plan związany z naprawą, modernizacją i budową dróg w mieście tak, aby powstał spójny układ komunikacyjny, jednocześnie jak najbardziej komfortowy dla legniczan. W związku z tym m.in. ubiegamy się o środki zewnętrzne na konkretne inwestycje i skutecznie je pozyskujemy

– mówi prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski.

 

Środki na przebudowę al. Rzeczypospolitej są kolejnymi, jakie udało nam się zdobyć w ostatnim czasie. To dowodzi naszych skutecznych działań i obiecuję, że nie ustaniemy w wysiłkach, aby ubiegać się o kolejne. Doskonale znamy skalę potrzeb inwestycji drogowych w mieście i będziemy je konsekwentnie realizować

– dodaje prezydent Legnicy.

Co wchodzi w skład zadania?  M.in.  przebudowa al. Rzeczypospolitej od ul. Kaczawskiej do ul. Legionów włącznie z przebudowę istniejących skrzyżowań, zjazdów publicznych i zjazdów indywidualnych oraz zatok autobusowych; budowę i przebudowę chodników oraz budowę ścieżek rowerowych; regulację istniejących wpustów ściekowych; zabezpieczenie sieci teletechnicznych i energetycznych etc.

Realizacja projektu ma zapewnić odpowiednią trwałość konstrukcji, większe bezpieczeństwo i komfort dla użytkowników ruchu drogowego.

Rozpoczęcie zadania zaplanowane jest do realizacji w przyszłym roku i rozpocznie się po zakończeniu budowy Zbiorczej Drogi Południowej – etap III.

Wartość całkowita zadania:
8 205 000,00 zł

Wartość dofinansowania:
4 923 000,00 zł

Poziom dofinansowania:
60 %

Termin realizacji:
zadanie przewidziane do realizacji w roku 2024

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Źródło:
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button