- REKLAMA -
Aktualności

Legnica wybuduje AQUAFUN – Letni Park Wodny

Od dłuższego czasu zapowiadana budowa Letniego Parku Wodnego w Legnicy przechodzi pomału w etap realizacji. Pozwolenie na budowę funkcjonuje już od grudnia 2017 roku, jest też dokumentacja budowlano-wykonawcza obiektu. 

Obiekt powstanie na terenie popularnego tzw. KaBeWiaka, czyli w miejscu Kąpieliska Południowego, otwartego w 1924 roku na terenie przylegającym do Parku Miejskiego. Według opracowanej dokumentacji istniejące budynki zostaną poddane renowacji a nowo wybudowane będą stylizowane na podobieństwo już istniejących budynków.

Letni Park Wodny ma powstać na terenie o powierzchni ok. 24 tysięcy m2. Powierzchnia lustra wody basenów – pływackiego, rekreacyjnego, brodzika dla dzieci i brodzików przejściowych – to ok. 1.650 m2. Tereny zielone rozciągać się będą na przestrzeni 12,5 tys. m2. Letni Park Wodny, według założeń, będzie mógł przyjąć jednorazowo ok. trzech tys. osób.

Atrakcją główną AQUAFUNU będzie wielki wodny plac zabaw dla dzieci i dorosłych, składający się z czterech zjeżdżalni. Łączna długość zjeżdżali to ponad 200 metrów. Proces podgrzewania wody wspomagany będzie energią słoneczną z instalacji solarnej a jej obieg będzie zamknięty i wyposażony w najnowocześniejsze filtry.

Obiekt będzie miał do zaoferowania wyspę zabaw dla dzieci, wodne i powietrzne masaże, rury wodne i rwącą rzekę, boisko, grill, siłownię plenerową, zaplecze socjalne, administracyjne, gastronomiczne i sanitarne, także brodziki oraz strefę relaksu dla maluchów i dorosłych. Koszt budowy Letniego Parku Wodnego szacowany jest w tej chwili na kilkanaście mln zł. Realizacją inwestycji zajmie się spółka komunalna – Strefa Aktywności Gospodarczej.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button