Aktualności

Legnica wciąż bez budżetu. Prezydent Krzakowski pisze list do radnych

Legnica wciąż bez budżetu na rok 2018. Przypomnijmy, że radni miejscy podczas sesji 27 grudnia, nie przyjęli propozycji budżetowych przedstawionych przez Prezydenta Tadeusza Krzakowskiego. Przeciw byli radni PiS oraz PO, w sumie 10 osób, tyle samo było “za”, więc zabrakło większości do zatwierdzenia budżetu.

Konsekwencje takiej decyzji mogą się bardzo niekorzystnie odbić na wielu aspektach działania miasta. Organizacje i stowarzyszenia mogą nie otrzymać dotacji, czyli bez zastrzyku finansowego zostaną kluby sportowe czy też organizatorzy zimowego i letniego wypoczynku dla dzieci. Pod znakiem zapytania stanie realizacja zadań w ramach Legnickiego Budżetu Obywatelskiego oraz wykonanie licznych inwestycji, takich jak przebudowa al. Piłsudskiego wraz z budową ronda turbinowego, przebudowa teatru letniego i wiele innych inwestycji.

By takiej sytuacji uniknąć, Prezydent Krzakowski wystosował list otwarty do legnickich radnych miejskich, w którym zaprasza radnych na spotkanie. “Uczynię wszystko, co jest w mojej mocy, by Legnica w sposób bezpieczny i stabilny mogła funkcjonować w przyszłym roku, by miała jak najszybciej uchwalony budżet.” – deklaruje Tadeusz Krzakowski. “Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom legniczan, proponuję odrzucić uprzedzenia, emocje i grę polityczną, by mieszkańcy mogli odzyskać zaufanie do samorządu.” – apeluje Prezydent Legnicy.

Czy radni przyjmą zaproszenie Prezydenta a jeśli tak, to czy gospodarzowi miasta uda się ich przekonać do zatwierdzenia propozycji budżetowych na 2018 rok? Przekonamy się już dziś, bowiem spotkanie zaplanowane na 2 stycznia na godz. 16.00.

Fot. portal.legnica.eu

Poniżej prezentujemy treść listu otwartego Prezydenta Legnicy do legnickich radnych.

list otwarty

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button