Aktualności

Legnica przystąpiła do programu “Segreguję – nie widzę przeszkód”

Legnica jest kolejnym samorządem w Polsce, który dołączył do programu “Segreguję – nie widzę przeszkód”, mającym na celu ułatwienie osobom niewidomym i słabowidzącym segregację odpadów a to wszystko za sprawą specjalnych naklejek z oznaczeniami w alfabecie Braille’a, umieszczanych na pojemnikach.

Naklejki charakteryzują się wysokim kontrastem, na czarnym tle znajdują się jaskrawożółte litery i oznaczenia graficzne, opisujące różne rodzaje odpadów: papier, plastik, szkło, bioodpady, zmieszane i baterie. Dzięki takiemu bardzo czytelnemu oznaczeniu rodzajów odpadów, naklejki te znajdą zastosowanie nie tylko w przypadku osób niewidomych czy słabowidzących ale też w przypadku osób starszych, dzieci lub osób w przypadku których standardowe oznaczenia pojemników okazują się niewystarczające

Osoby zainteresowane uczestnictwem w tym programie mogą takie specjalne naklejki odbierać całkiem bezpłatnie w Wydziale Gospodarowania Odpadami legnickiego Urzędu Miasta (plac Słowiański 8, pokój nr 309). Możliwy jest kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 76 72 12 343. Oprócz Legnicy do programu “Segreguję – nie widzę przeszkód” przyłączyły się: Tomaszów, Jaworzno, Przemyśl, Chrzanów, Świdnica, Rybnik, Legnica, Siemianowice Śląskie, Lublin i Miasteczko Krajeńskie.

 

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button