Aktualności

Legnica przyłączy się do akcji “Godzina dla Ziemi WWF”

25 marca o godzinie 20.30 odbędzie się akcja organizowana na całym świecie pod hasłem „Godzina dla Ziemi WWF”, do której przyłącza się również Legnica. W tym dniu w symbolicznym geście troski o przyszłość naszej planety na jedną godzinę ludzie gaszą światła w swoich domach, a instytucje wygaszają oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej.

Co roku bierze w niej udział nawet kilkadziesiąt milionów ludzi i kilkaset miast na całym świecie.W Legnicy zostanie wyłączona iluminacja następujących obiektów użyteczności publicznej:

  • skateparku przy ul. Cynkowej,
  •  wieży św. Jadwigi Zamku Piastowskiego przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1a,
  •  I Liceum Ogólnokształcącego przy pl. Klasztornym 7.

Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi WWF poświęcona jest w Polsce walce z zanikiem różnorodności biologicznej, czyli z wymieraniem gatunków. Według najnowszego raportu WWF Living Planet Report w ciągu ostatnich 50 lat liczebność populacji gatunków zmniejszyła się o 69%. Gatunki giną m.in. z powodu ciągłej ekspansji człowieka na ich tereny. Kluczowa dla ochrony bioróżnorodności jest ochrona obszarów cennych przyrodniczo, aby stanowiły bezpieczny dom dla zamieszkujących je zwierząt.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Źródło:
Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button