- REKLAMA -
Aktualności

Legnica podpisała Deklarację Katowicką i przystąpiła do sieci NAZCA

Legnica znalazła się w gronie 23 polskich miast, które podpisały dziś tzw. Deklarację Katowicką, tym samym przyłączyła się do tych miast, które deklarują chęć współpracy na rzecz czystości powietrza i przeciwdziałania zmianom klimatu w ramach międzynarodowej platformy NAZCA. 

Platforma NAZCA (skrót od Non-State Actor Zone for Climate Action) jest światową bazą danych, działającą przy Sekretariacie ds. Zmian Klimatu ONZ, która skupia informacje o praktycznych działaniach na rzecz klimatu i środowiska oraz pomagającą w kształtowaniu polityki regionalnej czy też miejskiej. To tym bardziej znaczące, że miasta są obecnie największymi producentami zanieczyszczeń.

Deklarację Katowicką podpisano dziś podczas zainaugurowanego w Katowicach Szczytu Miejskiego “Miasta dla klimatu”, który zorganizowano jako wydarzenie towarzyszące Szczytowi Klimatycznemu COP24. Obecnie w sieci NAZCA jest już ponad 9 tysięcy miast z całego świata, z czego 100 polskich miast; dziś przystąpienie do tego grona zadeklarowała Legnica a także takie miasta jak Katowice, Poznań, Wałbrzych czy Zabrze.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button