- REKLAMA -
Aktualności

Legnica nagrodzona w konkursie „Świeć się z Energą”

Legnica została nagrodzona za najpiękniejsze świąteczne iluminacje na Dolnym Śląsku w ramach konkursu „Świeć się z Energą”. Nagroda, czyli dziewiętnaście energooszczędnych urządzeń AGD, trafiło do instytucji pomocowych działających na terenie naszego miasta.

Konkurs „Świeć się z Energą” został zorganizowany już po raz 11 a Legnica znalazła się w gronie 16 miast wyróżnionych w tej rywalizacji. Nagrody w postaci sprzętu AGD trafiły do instytucji pomocowych, które działają na terenie naszego miasta, takich jak świetlica terapeutyczna, rodzinny dom dziecka czy Centrum Opiekuńczo – Wychowawcze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety.

– Legniczanie udowodnili, że potrafią i chcą pomagać. Dzięki ich wielkiej mobilizacji możemy cieszyć się z wygranej, a potrzebujący z naszego miasta z energooszczędnego sprzętu AGD – mówi Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy. – Bardzo często tego typu urządzenia to wydatek, na który nie mogą sobie pozwolić najbardziej potrzebujący. Dziękuję głosującym za zaangażowanie, a Grupie Energa za zorganizowanie takiego konkursu – dodaje.

Radości nie ukrywa też Henryka Zdziech, ogrodnik miejski, będąca autorką koncepcji świątecznych iluminacji w Legnicy. – Wygrana w naszym województwie stanowi doskonały  powód, by za rok rozbudować formę i liczbę naszych świątecznych iluminacji. Tytuł „Świetlnej Stolicy Dolnego Śląska” zobowiązuje. Mam nadzieję, że za rok powalczymy o zwycięstwo w wielkim finale – mówi Henryka Zdziech.

Przez 11 lat organizowania konkursu „Świeć się z Energą” pomoc trafiła już do ponad 200 instytucji pomocowych z całej Polski oraz setek rodzin indywidualnych. Łączna wartość dobroczynnego wsparcia przekroczyła już 1 mln zł. Warto przypomnieć, że w województwie dolnośląskim Legnica tryumfowała aż 5-krotnie w latach: 2013, 2014, 2015, 2016, 2017 i 2019.

 

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 15

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button