Aktualności

Legnica już rozświetlona świątecznymi iluminacjami

W środę 6 grudnia tradycyjnie zainaugurowano okres świątecznych iluminacji w Legnicy. W samym sercu miasta pojawiła się imponująca choinka o wysokości prawie 11 metrów, zdobiona tysiącami migoczących świateł eco-LED i czerwonymi dekoracjami. To zielone drzewko wspaniale komponuje się z otoczeniem i stało się doskonałym tłem dla wspólnych fotografii. Setki legniczan tego wieczoru chciało mieć zdjęcie przy choince.

Jedną z innych nowości tegorocznego świątecznego widowiska jest była także projekcja śnieżynek na elewacji budynku Starostwa Powiatowego. Pojawił się także Święty Mikołaj, który zaskoczył wszystkich tańcząc na elewacji, dzięki profesjonalnym projektorom.

Tadeusz Krzakowski prezydent Legnicy tuż po godzinie 17.00 wspólnie z mieszkańcami odliczał moment, w którym zabłysła choinka w tym roku ustawiona na placu Słowińskim. Była to doskonała okazja do spotkania się z sąsiadami, przyjaciółmi i mieszkańcami, aby razem cieszyć się magią świąt.

W centrum Legnicy pojawiły się także dobrze znane postacie, takie jak lew opowiadający bajki, brama szczęścia, anielskie skrzydła, balon, bombka, zmotoryzowany Mikołaj, Dama, kareta z reniferami. Świetlna oprawa urozmaiciła także fontannę Neptuna. Dekoracje pojawiły się również na Piekarach, gdzie na Rondzie Niepodległości stanęła choinka i kurtyna świetlna. Świąteczny klimat jest odczuwalny na ul. Najświętszej Marii Panny, ul. Wjazdowej, moście Wrocławskim, skrzyżowaniu al. Rzeczypospolitej i al. Piłsudskiego. Kolorowa iluminacja scenerię.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button