Aktualności

Legnica coraz bardziej “smart”. Legniczanie dostają darmowy dostęp do ebooków

Legnicka Biblioteka Publiczna od stycznia 2017 r. daje swym klientom możliwość czytania książek bez wychodzenia z domu, w dowolnym miejscu. Nasza książnica udostępnia je poprzez przez portal Legimi.com. Bezpłatnie.

Czytelnicy uzyskali dostęp do wielu nowości i bestsellerów, ale i starszych tytułów – z beletrystyki, literatury faktu i innych popularnych kategorii. Wystarczy, że na podstawie otrzymanego w bibliotece unikalnego kodu założą konto i pobiorą bezpłatną aplikację Legimi. Wówczas wszystkie książki dostępne w abonamencie będą mogli czytać na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku. Oczywiście, za darmo.

Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie http://www.legimi.com/dbpw/. Następnie interesujące nas pozycje pobrać można bezpośrednio w aplikacji Legimi, zainstalowanej na naszym urządzeniu. W ramach zamówionego przez bibliotekę limitu stron do przeczytania, każdy czytelnik wypożyczyć może dowolną liczbę książek. Kody będą ważne do końca 2017 roku.

– Usługa wypożyczania książek elektronicznych udostępniona została dzięki współpracy dolnośląskich bibliotek publicznych z firmą Legimi, jedyną, która oferuje dostęp do e-booków na zasadzie abonamentu. Czytelnicy mogą korzystać z ponad 16.000 tytułów najlepszych autorów – polskich i zagranicznych – mówi Anna Gątowska, dyrektor Legnickiej Biblioteki Publicznej.

Pani dyrektor przypomina, że czytelnicy LBP od kilku już lat mają całodobowy dostęp do wirtualnej czytelni IBUK Libra, zawierającej ponad 3000 tytułów książek, głównie naukowych, specjalistycznych i popularnonaukowych. Dostęp do portalu następuje po rejestracji na www.libra.ibuk.pl i wprowadzeniu otrzymanego od bibliotekarza kodu. Czytelnik ma możliwość czytania zgromadzonych książek 24 godziny na dobę na domowym komputerze osobistym, tablecie, czytniku i telefonie.

Zaletą portalu są zaawansowane narzędzia pracy z tekstem, m.in.: zaznaczanie fragmentów, tworzenie notatek, tagowanie, bezpośrednie powiązanie zagadnień i treści książek ze słownikami i encyklopediami PWN.

Kody dostępu do obu portali można uzyskać w każdej placówce Legnickiej Biblioteki Publicznej.

 

(źródło: legnica.eu)

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button