- REKLAMA -
Aktualności

Kurator apeluje o odwołanie wycieczek szkolnych

Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk zaapelował do dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych m. in. o odwołanie (przesunięcie terminu) wycieczek i wyjazdów poza województwo dolnośląskie a także o ograniczenie jedynie do niezbędnych lokalnych wycieczek, wyjazdów i wyjść.

Roman Kowalczyk w swoim liście adresowanym do dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych apeluje o ograniczenie przemieszczania się ludzi i unikanie zgromadzeń, co pozwoli zmniejszyć ryzyko zarażenia się koronawirusem. W związku z tym – powołując się na  rekomendację Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego – kurator zwrócił się z prośbą o odwołanie (przesunięcie terminu) wycieczek i wyjazdów poza województwo dolnośląskie, a także o ograniczenie do niezbędnych lokalnych wycieczek, wyjazdów i wyjść.

W swoim liście Dolnośląski Kurator Oświaty zaapelował też o sumienne i konsekwentne realizowanie rekomendacji Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Edukacji Narodowej oraz Wojewody Dolnośląskiego. W szczególności chodzi o zapewnienie ciepłej i zimnej bieżącej wody oraz środków higieny osobistej, a także utrzymywanie urządzeń sanitarnohigienicznych w stanie pełnej sprawności-technicznej.

Zaapelował również o upowszechnianie w społecznościach szkolnych informacji na temat profilaktyki i zwalczania koronawirusa, np. za pomocą specjalnych lekcji, wywieszanie plakatów, umieszczanie użytecznych informacji na stronie internetowej szkoły oraz rozsyłanie ich drogą elektroniczną uczniom, rodzicom i pracownikom. W swoim liście wzywa też do monitorowania sytuacji, zachowania spokoju, rozważne działania adekwatne do rozwoju wypadków oraz odpowiedzialne decyzje po konsultacjach z lokalną stacją sanitarno-epidemiologiczną (szczególnie w przypadku konieczności zawieszenia zajęć).

Na chwilę obecną (09.03.2020, godz. 12.10) na terenie całego kraju zanotowano 15 potwierdzonych przypadków zachorowania na koronawirusa, z czego 2 przypadki potwierdzono na Dolnym Śląsku. Obaj zakażeni koronawirusem przebywają w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu – jeden z nich (73-latek u którego wirusa potwierdzono w niedzielę) jest w stanie ciężkim. W naszym województwie  na chwilę obecną 235 osób poddanych jest kwarantannie, 523 osoby objęto nadzorem, a 50 jest hospitalizowanych.

list kuratora

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button