- REKLAMA -
Aktualności

Krzakowski i Rabczenko w drugiej turze. Dogrywka 4 listopada

W Legnicy walka o fotel prezydenta miasta pozostała nierozstrzygnięta. Jak wynika z cząstkowych nieoficjalnych wyników, do II tury wyborów przeszli: Tadeusz Krzakowski, obecny prezydent Legnicy oraz kandydat Koalicji Obywatelskiej Jarosław Rabczenko. Dogrywka w wyborach odbędzie się 4 listopada.

Według cząstkowych i nieoficjalnych wyników wybory na prezydenta Legnicy wygrał Tadeusz Krzakowski, uzyskując 43% głosów, nie jest to jednak wynik, który dałby mu zwycięstwo w pierwszej turze (wymagana jest więcej niż połowa wszystkich głosów). W Legnicy wyścig do fotela prezydenckiego będzie musiał się rozstrzygnąć w drugiej turze, która odbędzie się 4 listopada.

Kontrkandydatem obecnego prezydenta będzie Jarosław Rabczenko, kandydat Koalicji Obywatelskiej Platforma.Nowoczesna, który w wyborach, według cząstkowych i nieoficjalnych danych, uzyskał 28% głosów. Biorąc jednak pod uwagę rozmach kampanii, prowadzonej przez kandydata Koalicji Obywatelskiej, który zerkał na mieszkańców z setek billboardów, banerów i plakatów, a nawet ze skrzynek mailowych, to jest to wynik bardzo słaby.

Za to niezłym wynikiem może pochwalić się Arkadiusz Baranowski, kandydat Prawa i Sprawiedliwości, który według cząstkowych i nieoficjalnych danych, zdobył 22% głosów. Biorąc pod uwagę fakt, że dla lwiej części legniczan był to kandydat nieznany, który kandydatem PiS został dopiero pod koniec czerwca a z kampanią ruszył dość późno, to trzeba przyznać że to wynik bardziej niż zadowalający.

Frekwencja w Legnicy wyniosła 47.80%. Oficjalne i pełne wyniki niedzielnych wyborów Państwowa Komisja Wyborcza powinna opublikować najpóźniej do środy, wtedy też dowiemy się jak wyglądać będzie skład Rady Miejskiej Legnicy w nadchodzącej kadencji.

 

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button