AktualnościKoronawirus

Koronawirus. Jak wygląda sytuacja w Legnicy?

Na chwilę obecną w Legnicy wciąż jest tylko jeden potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem. Jak informuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Legnicy, kwarantanną objęto dotychczas 339 osób a nadzorem epidemiologicznym 57 osób. Nie ma żadnego nowego potwierdzonego przypadku. To stan na 25 marca 2020, godz. 9.00

Dodatkowo legnicki sanepid informuje, że wykonano 97 testów – wciąż trwa oczekiwanie na 25 wyników, wszystkie pozostałe są ujemne, z wyjątkiem jedynego potwierdzonego dotąd przypadku. Testy wykonywane są osobom, które zgłoszą się do szpitala i mają objawy wskazujące na zakażenie, oraz osobom z kontaktu z potwierdzonym przypadkiem. – Jeśli z osób objawowych któryś wynik się potwierdzi, ilość testów na naszym terenie lawinowo wzrośnie – uspokaja sanepid tych, których dziwi stosunkowo niska ilość przeprowadzonych testów.

Przypominamy też, że od dziś aż do 11 kwietnia włącznie nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi oraz zawodowymi. To oznacza, że te ograniczenia nie dotyczą dojazdu do pracy, wolontariatu oraz załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Zatem można się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi czy wyprowadzić psa. Co ważne, przemieszczać się można jedynie w grupie do dwóch osób. Obostrzenie to nie dotyczy rodzin.

Ograniczenia wprowadzono też w przypadku komunikacji miejskiej czy uczestnictwa w wydarzeniach o charakterze religijnym. I tak np. w autobusie tylko połowa miejsc siedzących może być zajęta. Jeśli miejsc siedzących w pojeździe jest 70, to na jego pokładzie może znajdować się maksymalnie 35 osób. W przypadku uroczystości religijnych nie może uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób – wyłączając z tego osoby sprawujące posługę. Nowe przepisy zakazują także wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Dopuszczone są jednak spotykania z najbliższymi.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 4.8 / 5. Ilość głosów: 6

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button