- REKLAMA -
AktualnościEdukacja

Koniec roku szkolnego dla blisko 22 tysięcy uczących się legniczan

W piątek, 25 czerwca, w szkołach zabrzmi ostatni dzwonek. Rok szkolny zakończy się dla 12.340 uczniów wszystkich legnickich szkół młodzieżowych. Największą grupę, bo aż 7.643 uczniów, stanowią szkoły podstawowe, w tym 6.948 uczęszczających do 14 szkół prowadzonych przez miasto oraz 695 uczniów pięciu szkół niepublicznych.

Dla ponad 900 absolwentów VIII klas będzie to pożegnanie ze szkołą podstawową. Przed nimi ważna decyzja o wyborze szkoły ponadpodstawowej – liceum, technikum albo branżowej szkoły I stopnia. Ten wybór powinien być dobrze przemyślany, gdyż wiąże się z decyzją o dalszym kierunku rozwoju osobistego i zawodowego młodego człowieka.

Rekrutacja rozpoczęła się już 17 maja. Najpóźniej do 14 lipca kandydaci muszą uzupełnić złożony w szkole wniosek o brakujące dokumenty – świadectwo ukończenia szkoły i zaświadczenie o wyniku sprawdzianu ósmoklasistyWyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 22 lipca, a w postępowaniu uzupełniającym – 16 sierpnia.

Rok szkolny zakończy również starsza młodzież. W tym roku do publicznych i niepublicznych szkół ponadpodstawowych dla młodzieży uczęszczało łącznie 5.844 uczniów, w tym 2.735 do liceów oraz 3.109 do techników i branżowych szkół I stopnia. W kwietniu świadectwa ukończenia szkoły odebrało już 1.093 absolwentów liceów i techników, którzy w maju przystąpili do matur. Na wyniki egzaminu dojrzałości będą musieli jednak poczekać do 5 lipca br.

Najmłodsi legniczanie, objęci opieką przedszkolną, to grupa licząca w roku 2020/2021 łącznie 3.668 maluchów. W 17 legnickich przedszkolach, prowadzonych przez miasto, oraz pięciu oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych wychowaniem objętych było 2.117 podopiecznych. Natomiast do 24 przedszkoli i dwóch punktów przedszkolnych niepublicznych uczęszczało 1.551 dzieci.

Podobnie jak w roku ubiegłym, uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego będą odbywały się w reżimie sanitarnym, według organizacji ustalonej przez dyrektorów szkół.

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button