- REKLAMA -
AktualnościInwestycje drogowe

Koniec przebudowy mostu na ul. Leszczyńskiej coraz bliżej

Na przebudowywanym moście nad Czarną Wodą przy ul. Leszczyńskiej trwają roboty wykończeniowe związane z nawierzchnią, dojazdami oraz pod obiektem, a także porządkowanie terenów przyległych.  Planowany termin zakończenia prac przez wykonawcę to 30 listopada.

Przebudowa mostu rozpoczęła się na przełomie lutego i marca tego roku. Prace polegały praktycznie na rozbiórce konstrukcji mostu i wybudowanie nowej znacznie solidniejszej. Dzięki temu nośność mostu wzrośnie z 30 do 40 ton. Wykonano także wiele prac pod nim. Uregulowano i umocniono kryto i dno rzeki zbudowano mury oporowe. Ma to oczywiście duży wpływ na ochronę przeciwpowodziową obiektu i miasta.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich po zakończeniu robót przez wykonawcę, ZDM  dokona odbiór końcowych. Po ich zakończeniu most zostanie włączony do ruchu. Koszt tej inwestycji to ok. 4 mln 900 tys. zł z czego ok. 2,1 mln zł pochodzi z dotacji państwowej.

Przebudowa mostu nad Czarną Wodą jest kolejnym etapem modernizacji ul. Leszczyńskiej na odcinku od wiaduktu kolejowego do ul. Bydgoskiej. Zakres inwestycji obejmował: remont jezdni, chodników, budowę ścieżki rowerowej, przebudowę wysp rozdzielających pasy ruchu, a także wymianę przykanalików, wpustów odwodnieniowych oraz uzbrojenie terenu pod budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Leszczyńskiej i Prusa.

(źródło: UM Legnica)

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button