- REKLAMA -
Aktualności

Koniec parkingowych przywilejów dla posiadaczy aut hybrydowych

Jesteś posiadaczem auta hybrydowego i dotychczas parkowałeś za darmo? Koniec przywileju. Taką decyzję podjęli radni miejscy. Jednocześnie utrzymano przywilej darmowego parkowania jedynie dla aut elektrycznych.

Zgodnie z uchwałą przyjętą podczas sesji Rady Miejskiej Legnicy właściciele samochodów hybrydowych nie będą traktowani w sposób uprzywilejowany i będą musieli ponosić opłaty za parkowanie. To oznacza, że wszystkie wydane dotychczas karty zezwalające na bezpłatne parkowanie straciły swoją ważność.

Legnica jest kolejnym miastem na mapie Polski, po chociażby Opolu i Wałbrzychu, w którym zrezygnowano z oferowania bezpłatnego parkingu właścicielom samochodów hybrydowych. Decyzja taka wynika z faktu, że gwałtownie wzrosła ilość tego typu aut. Zajęcie większości miejsc parkingowych w centrum przez hybrydy zmuszałoby posiadaczy innych aut, zwykle spalinowych, do długich poszukiwań parkingu, a to z kolei zwiększa emisję spalin.

Tak więc prawo do bezpłatnego parkowania, jeśli mowa o typie pojazdu mają obecnie tylko posiadacze samochodów elektrycznych.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6


Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button