Aktualności

Koniec montażu ledowego oświetlenia na obwodnicy zachodniej Legnicy

Na obwodnicy zachodniej od ronda Unii Europejskie do skrzyżowania z ul Jaworzyńską i Nowodworską wymieniono już stare oprawy sodowe  na nowe energooszczędne – ledowe. Rozpoczęły się odbiory końcowe.

Dzięki temu ulica będzie lepiej oświetlona i co teraz jest bardzo ważne rachunki za energię będą niższe. Wymiana oświetlenia wpłynie również na zwiększenie bezpieczeństwa drogowego. Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, w sumie wymieniono 136 sztuk opraw.

Poprzednio tak duża wymiana opraw była wykonana w styczniu 2022 r.  na ulicach: Piłsudskiego od Wielkiej Niedźwiedzicy do Sudeckiej,  Sikorskiego od Wrocławskiej do Piłsudskiego wraz z rondami i Iwaszkiewicza z pętlą autobusową. Wcześniej na ul. Wrocławskiej – od skrzyżowania z ul. Wielkiej Niedźwiedzicy do granic miasta.

Nasze miasto już od lat inwestuje w nowoczesne i energooszczędne oświetlenie, które jest jednym z istotnych elementów w walce z emisją dwutlenku węgla do atmosfery i oczywiście przynosi spore oszczędności.

Zainstalowano je już  m.in. na ul. Nadbrzeżnej, Złotoryjskiej, obwodnicy śródmiejskiej, alei Orła Białego, na Tarninowie, w Rynku i okolicznych ulicach. Dodajmy, że na osiedlu Sienkiewicza realizowana jest duża wielomilionowa inwestycja w ramach projektu partnerskiego, pn.: „Wymiana oświetlenia ulicznego i drogowego na energooszczędne w wybranych gminach Legnicko-Głogowskiego Obszaru Interwencji”.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Źródło:
Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button