- REKLAMA -
Aktualności

Kolejowy rekord. Z Legnicy do Wrocławia w… 31 minut!

Czy już niedługo droga pociągiem z Legnicy do Wrocławia potrwa ok. pół godziny? To jest całkiem możliwe i to w dodatku w przyszłym roku. Nowy nabytek Kolei Dolnośląskich, czyli pięcioczłonowy Impuls 45 WE, potrzebował tylko 31 minut, by pokonać trasę z Legnicy do stolicy Dolnego Śląska.

Ten przełomowo szybki przejazd miał miejsce w niedzielę, 26 listopada przy okazji pikniku kolejowego, zorganizowanego przez regionalnego przewoźnika. Skład mknął po szynach z prędkością 160 km/h, czyli z maksymalną prędkością dopuszczalną na tym odcinku. Długość składu również była rekordowa – dwa połączone pociągi miały łączną długość prawie 200 metrów i przewiozły ponad 500 pasażerów.

Tak szybko po torach pomiędzy Legnicą a Wrocławiem jak Koleje Dolnośląskie nie jeździł jeszcze żaden przewoźnik. Kupione w tym roku nowoczesne składy są stworzone do komfortowego podróżowania przy dużych prędkościach – powiedział Jerzy Michalak, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, który nie krył zadowolenia z tego wyniku. – Stan infrastruktury kolejowej w naszym regionie między innymi dzięki inwestycjom Zarządu Województwa ulega ciągłej poprawie, przez co Dolnoślązacy mogą podróżować coraz szybciej – dodał Michalak

Już 10 grudnia wejdzie w życie nowy rozkład jazdy Kolei Dolnośląskich, według którego najszybsze pociągi pokonają trasę Legnica – Wrocław w 44 minuty. Pozostałym zatrzymującym się na każdej stacji ma to zająć około 50 minut. To wyniki, które zostawiają daleko w tyle możliwości transportu samochodowego. Niedzielny przejazd jednak udowodnił, że czas przejazdu pociągu między Legnica a Wrocławiem może być jeszcze krótszy.

Warto przypomnieć, że Impuls 45WE to skład z naprawdę wielkimi możliwościami, jeśli chodzi prędkości. W sierp­niu 2015 r. pobił rekord pręd­ko­ści na torze testo­wym, rozpędzając się na Centralnej Magistrali Kolejowej do 225,2 km/h.

KD rekordowy przejazd Legnica Wrocław 1

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button