AktualnościInwestycje drogowe

Kolejny odcinek S3 oddany do użytku. Tym razem Nowa Sól – Kaźmierzów

Oddano do użytku kolejny odcinek drogi ekspresowej S3. Tym razem kierowcom udostępniono 33-kilometrowy odcinek od Nowej Soli do Kaźmierzowa, łączący województwo lubuskie z województwem dolnośląskim.

To kolejny odcinek drogi ekspresowej S3, oddany do użytku w tym roku. Przypomnijmy, że w czerwcu br. pojechaliśmy 24-kilometrowym odcinkiem od węzła Lubin Południe do węzła Legnica Południe (włączenie do autostrady A4), natomiast pod koniec sierpnia dopuszczono do ruchu prawie 10-kilometrowy odcinek łączący węzły Lubin Północ i Lubin Południe.

Oddany do użytku 33-kilometrowy odcinek S3 składa się z dwóch fragmentów tej drogi; od węzła Nowa Sól Południe do węzła Gaworzyce (16,4 km) oraz od węzła Gaworzyce do węzła Kaźmierzów (16,9 km). Można na niego wjechać poprzez jeden z pięciu węzłów drogowych: Nowa Sól Południe, Nowe Miasteczko, Gaworzyce, Głogów Zachód i Głogów Południe. Koszt budowy to ok. 803 mln zł, przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej.

Jeszcze w tym roku można się spodziewać otwarcia dwóch kolejnych odcinków S3; w woj. lubuskim od Zielonej Góry do Nowej Soli (dobudowa drugiej jezdni), a w woj. dolnośląskim od autostrady A4 do Bolkowa w kierunku granicy z Czechami. Przypomnijmy, że droga ekspresowa S3 docelowo ma połączyć zespół portów morskich Szczecin – Świnoujście z południową granicą kraju a jej całkowita długość wyniesie blisko 510 km.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button