AktualnościLegnica 112

Kolejny diler narkotykowy w Legnicy zatrzymany

Legniccy policjanci zatrzymali 21-latka, któremu postawiono zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz handel nimi. Ich czarnorynkowa wartość, to kwota ponad 30 tysięcy złotych. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Legnicy, Sąd zastosował 3 miesięczny areszt dla zatrzymanego. W więzieniu może spędzić teraz 12 lat.

Wczoraj sąd zdecydował, że 21-letni mieszkaniec Legnicy najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Do zatrzymania mężczyzny doszło w miniony wtorek pod jego domem. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy przy znacznym zaangażowaniu Prokuratury Rejonowej w Legnicy, postawili mężczyźnie zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków.

Postawienie zarzutów poprzedziła mozolna praca legnickich policjantów, która pozwoliła na zebranie obszernego materiału dowodowego. Ten następnie, przedstawiono Prokuratorowi Rejonowemu w Legnicy, który z całą stanowczością wystąpił z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec zatrzymanego. Sąd Rejonowy w Legnicy do wniosku przychylił się i zastosował 3 miesięczny areszt dla 21-latka.

Legniccy policjanci między innymi przeszukali mieszkanie, które zajmował młody mężczyzna oraz jego samochód. W trakcie czynności, ujawnili i zabezpieczyli około 1200 porcji handlowych marihuany, kilkadziesiąt gram kokainy i tabletek ekstazy oraz gotówkę w polskiej walucie. Czarnorynkowa wartość substancji, to kwota ponad 30 tysięcy złotych. Teraz policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają czy zatrzymany ma na swoim koncie jeszcze inne przestępstwa narkotykowe.

Ustalono również, że 21-latek ma obecnie w toku sprawę za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do lat 10. Natomiast, handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość nawet do lat 12 lat.

mł. asp. Izabela Burska

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button