- REKLAMA -
Aktualności

Kolejna zmiana organizacji ruchu w sąsiedztwie placu Słowiańskiego

W związku z realizacją inwestycji na Placu Słowiańskim wykonawca robót firma BUDRIM wprowadza od poniedziałku 27 lutego czasową organizację ruchu. Przez ponad dwa tygodnie będą prowadzone tam prace instalacyjne związane między innymi ze spięciem dotychczasowej kanalizacji deszczowej z istniejącą siecią.

I tak zamknięty zostanie wyjazd w ul. Powstańców Śląskich od ul. Mickiewicza. Z kolei z ulicy Witelona kierowcy będą mogli wjechać w ul. Mickiewicza tak jak dotychczas, czyli zachowany będzie ruch jednokierunkowy. Pojazdy jadące ul. Mickiewicza w kierunku centrum będą musiały skręcić w ul. Szkolną.

Plac Słowiański jest jednym z najważniejszych miejsc w Legnicy. Jego rewitalizacja i zagospodarowanie wraz z rozbudową ulic przyległych obejmie, budowę ronda, przebudowę dwóch przystanków. Powstaną także miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. W ramach inwestycji mieszkańcy miasta zyskają węzeł przesiadkowy komunikacji miejskiej i międzygminnej. Zbudowane zostaną ścieżki rowerowe, zmodernizowane chodniki, przebudowane przejście podziemne wraz z budową wind, a także nowe oświetlenie, mała architektura oraz nasadzenia drzew.

Remont opiewająca na kwotę 29 mln 766 tys. zł. Miasto uzyskało także wsparcie w ramach dofinansowania tej inwestycji w wysokości 23 mln zł 750 tys. zł z Rządowego Programu Polski Ład.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Źródło:
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button