Aktualności

Kolejna zmiana organizacji ruchu na ul. Sikorskiego

Wykonawca przebudowy ulicy Sikorskiego zapowiada we wtorek 14 lutego zmianę organizacji ruchu na odcinku od ronda Niepodległości do ul. Armii Krajowej.  Będzie ona polegała na zamknięciu wewnętrznych pasów jezdni (przylegających do pasu rozdziału). Na tym odcinku w obydwu kierunkach pojedziemy jezdniami zewnętrznymi.

To już kolejne części ulicy Sikorskiego, na których będą wykonywane roboty. Obecnie prace trwają na wyłączonej z ruchu jezdni zachodniej na odcinku od ronda Dywizjonu 303 do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej. Na jezdni wschodniej (od strony kościoła) położono asfalt na jezdni, ułożono kostkę na chodniku i budowana jest ścieżka rowerowa.

Inwestycję zrealizuje  konsorcjum firm Budrim (lider) i Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów, które wygrało przetarg. Cena zwycięskiej oferty – 12 mln 600 tys. zł.  Był to drugi przetarg. Na to zadanie Legnica otrzymała  prawie 4 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2022.

Zakres prac obejmuje przebudowę ok. 600 metrowego odcinka ul. Sikorskiego. Przewiduje rozbiórkę istniejącej drogi, budowę nowej konstrukcji, chodników, ścieżki rowerowej, zatoki autobusowej, nasadzenia drzew i inne. Na tę inwestycję Legnica otrzymała  prawie 4 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2022.

To będzie kolejny etap przebudowy tej ważnej arterii komunikacyjnej w naszym mieście. Wcześniej ulica  Sikorskiego została przebudowana na odcinku od skrzyżowania z al. Piłsudskiego do ul. Wrocławskiej. Dwa lata temu wyremontowano odcinek ul. Sikorskiego od skrzyżowania z ul. Koskowicką w kierunku ronda na ul. Sudeckiej. Pozostały fragment tego odcinka ul.. Sikorskiego wraz z rondem  na ul. Sudeckiej zostanie przebudowany w ramach III etapu budowy zbiorczej drogi południowej.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Źródło:
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button