- REKLAMA -
AktualnościLegnica 112

Kolejna kontrabanda w rękach legnickiej policji

Na 40 tys. złotych strat z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego naraził Skarb Państwa zatrzymany mężczyzna przez policjantów Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy działających wspólnie z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Legnicy. Funkcjonariusze w trakcie przeszukania punktu sprzedaży, pojazdów oraz pomieszczeń użytkowanych przez mężczyznę ujawnili w sumie ponad 37 000 sztuk papierosów, 8 kg tytoniu oraz 32 litry spirytusu bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymanemu poza przepadkiem zabezpieczonego mienia grozi kara do 3 lat pobawienia wolności oraz wysoka kara grzywny.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy prowadząc czynności operacyjne wspólnie z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Legnicy ustalili, a następnie zatrzymali na terenie miasta 63-letniego mężczyznę, w sprawie posiadania znacznej ilości wyrobów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W wyniku podjętych działań w tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali na terenie miasta mieszkańca Legnicy. Funkcjonariusze w skrytkach znajdujących się na terenie stoiska, skąd mężczyzna rozprowadzał nielegalny towar oraz pomieszczeniach mieszkalnych należących do zatrzymanego mężczyzny ujawnili ponad 1600 paczek papierosów, 8 kg tytoniu oraz 32 litry spirytusu bez znaków akcyzy skarbowej.

Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna to mieszkaniec Legnicy. Łączne straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego, w tej sprawie funkcjonariusze oszacowali na kwotę 40 tys. złotych. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego skarbowego za tego typu przestępstwo, sprawcy poza przepadkiem zabezpieczonego mienia grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kary grzywny.

mł. asp. Iwona Król-Szymajda

Fot. legnica.policja.gov.pl

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button