AktualnościInwestycje w Legnicy

Kolejna działka na byłym lotnisku sprzedana. Inwestor zapłacił ponad 37 mln zł

Ponad 37 mln 60 tys. zł plus VAT zł zapłacił nabywca spółka PDC INDUSTRIAL CENTER 223 za nieruchomość gruntową o powierzchni 21, 365 hektara położonej przy ul. Schumana. Do przetargu ogłoszonego przez prezydenta Legnicy przystąpiły dwie osoby.

Ta niezabudowana nieruchomość, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego terenu byłego lotniska i terenów przyległych, przeznaczona jest do działalności produkcyjnej, usługowej, mogą tam funkcjonować składy i magazyny, transport oraz infrastruktura techniczna. Dopuszczalne jest wykorzystanie istniejącej betonowej nawierzchni pasa startowego byłego lotniska na place składowe i manewrowe, parkingi, dojazdy, lądowiska dla helikopterów. Obowiązuje zakaz produkcji energii elektrycznej wiatru i lokalizacji obiektów handlowych.

Nieruchomość, ze względu na jej regularny kształt oraz dużą powierzchnię, stwarza bardzo dogodne warunki do zainwestowania. Jest dobrze skomunikowana z drogami A4 i S-3. Atrakcyjność działek w tym rejonie potwierdziło już pięciu nabywców i jeden dzierżawca, lokując swe inwestycje na terenie dawnego legnickiego lotniska. Całkowita powierzchnia przeznaczona tam na działalność gospodarczą wynosi  ponad 110 ha.

mapa banner przetargmvquwmkfa1oe6tctihtfklOWfqWibGpC785HlXs

(źródło: UM Legnica)

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 1

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button