- REKLAMA -
AktualnościKoleje Dolnośląskie
Trendy

Koleje Dolnośląskie zawiozą nas z Legnicy do… Zakopanego

Koleje Dolnośląskie uzyskały pozwolenie Urzędu Transportu Kolejowego na uruchomienie połączeń do Zakopanego. Przejazdy odbywać się będą raz dziennie, w czasie wakacji oraz ferii zimowych. Pociąg swój bieg rozpoczynać będzie z Głogowa a na Dolnym Śląsku zatrzyma się jeszcze w Lubinie, Legnicy i Wrocławiu Głównym.

Pozwolenie UTK na kursowanie pociągów Kolei Dolnośląskich do stolicy polskich Tatr obowiązywać będzie do 2026 roku i zakłada realizację jednego kursu dziennie. Skład dolnośląskiego przewoźnika z Głogowa do Zakopanego pojedzie w soboty w czasie ferii zimowych na terenie województwa dolnośląskiego oraz w czasie letnich wakacji szkolnych oprócz 16 sierpnia 2025 r. oraz dodatkowo: 15 sierpnia 2023 r., 15 sierpnia 2024 r., 15 sierpnia 2025 r..

Kurs powrotny z Zakopanego do Głogowa natomiast realizowany będzie w niedziele podczas ferii zimowych na terenie województwa dolnośląskiego a także w czasie letnich wakacji szkolnych oprócz 14 sierpnia 2022 r. oraz dodatkowo: 15 sierpnia 2022 r., 15 sierpnia 2023 r., 15 sierpnia 2024 r.

Kurs z Głogowa do Zakopanego zakłada start pociągu o godzinie 5.00 a cel według rozkładu ma być osiągnięty o 11.28, co oznacza że Impuls KD trasę o długości 521 km będzie pokonywać w 6 godzin i 28 minut. Pociąg prócz stacji początkowej i końcowej, zatrzymywać się będzie też w na stacjach: Lubin, Legnica, Wrocław Główny, Opole Główne, Gliwice, Katowice, Kraków Główny, Chabówka i Nowy Targ.

Przypomnijmy, że to nie jedyne ponadregionalne aspiracje Kolei Dolnośląskich. Dolnośląski przewoźnik wystąpił także do UTK z wnioskiem o pozwolenie na uruchomienie połączeń do Świnoujścia. Tutaj jednak decyzja jeszcze nie zapadła.

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button