- REKLAMA -
Aktualności

Koleje Dolnośląskie z nowym rekordem. Przewiozły blisko 9,4 mln pasażerów

Koleje Dolnośląskie 10-lecie swojego istnienia uczciły nowym rekordem. W 2017 roku spółka przewiozła blisko 9,4 mln pasażerów, poprawiając tym samym wynik sprzed roku o ponad 2 mln.

Kolejny rekord to wspaniały prezent na dziesiąte urodziny spółki. (..) Obsługiwaliśmy pasażerów w zasadzie taką samą liczbą pociągów jak rok wcześniej – nowoczesne Impulsy 45WE zaczęły regularnie kursować dopiero od grudniowego rozkładu jazdy, więc nie miały dużego wpływu na osiągnięty wynik. To daje też nadzieję, że nowy rok będzie jeszcze lepszy od poprzedniego – mówi Piotr Rachwalski, prezes zarządu Kolei Dolnośląskich.

Z takiego wyniku zadowolony jest też Jerzy Michalak, członek zarządu województwa dolnośląskiego. – Bezpieczeństwo, komfort, kompetentna i życzliwa obsługa oraz stale rozwijająca się siatka połączeń – to powody, dla których mieszkańcy regionu konsekwentnie wybierają kolej. Pociągi stały się dla Dolnoślązaków realną alternatywą i konkurencją dla ruchu samochodowego. Chcemy utrzymać ten trend, aby Koleje Dolnośląskie wciąż były spółką wyznaczającą standardy, na którą inni przewoźnicy patrzą z podziwem – zapewnia Michalak.

Warto zaznaczyć, że Koleje Dolnośląskie już od kilku lat regularnie osiągają ok. 2-milionowy przyrost liczby pasażerów w ciągu roku. W minionych dwunastu miesiącach przewiozły 9 380 000 osób. Rok 2016 spółka zakończyła z wynikiem 7,3 mln pasażerów na pokładzie, w 2015 było to 5,2 mln, a w 2014 – 3,6 mln. To wszystko sprawia, że KD są jednym z najdynamiczniej rozwijających się przewoźników kolejowych w Polsce, które nie tylko inwestują w nowoczesny tabor, ale i otwierają nowe atrakcyjne połączenia, także zagraniczne, choćby od grudnia do czeskiego Lichkova, a w tym roku także do Adršpachu i Kralovca.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button