Aktualności

Kodowanie i robotyka w przedszkolu? W Legnicy to możliwe

Legnickie przedszkole miejskie nr 4 sięga do technologii XXI wieku, by kształcić maluchy i rozwijać ich kompetencje cyfrowe. Pomagają im specjalne, przyjazne roboty „Ozobot” i „Genibot”. Urządzenia te to małe, ale bardzo inteligentny roboty do nauki programowania.  Uczą dzieci poprzez zabawę i doświadczenie, rozwijają myślenie logiczne i wyobraźnię.

Zanim roboty zaczęły służyć dzieciom, przedszkole przy ul. św. Elżbiety zorganizowało szkolenie i warsztaty nauki podstaw kodowania, programowania i robotyki, dla nauczycieli wychowania przedszkolnego.

Szkolenie prowadził Rafał Mitkowski, prezes EduSense, który pokazywał, jak należy rozpocząć pracę w przedszkolu z robotami „Ozobot” i „Genibot”. W czasie warsztatów trener dzielił się z nauczycielkami doświadczeniem oraz swoimi pomysłami na naukę i zabawę z robotami. Podkreślał, że dziecko i świat programowania to jedność, kształtuje kreatywność i uczy analitycznego myślenia. Nauczyciele dowiedzieli się, jak można kształtować kompetencje kluczowe u dzieci w wieku przedszkolnym, wykorzystując do tego matę do kodowania i roboty edukacyjne

– mówi dyrektor przedszkola nr 4 Danuta Szetelnicka. –

W szkoleniu uczestniczyli m.in. dyrektor i nauczyciele z przedszkola nr 4 i 6 oraz  dyrektor wydziału oświaty, kultury i sportu Urzędu Miasta Halina Gawin-Majewska.

Praca i zabawa z robotami to prawdziwa frajda dla dzieci. Wdrożenie tej metody edukacyjnej w wieku przedszkolnym było możliwe dzięki finansowemu wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź.

(źródło: UM Legnica)

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button