AktualnościLegnica 112

Kobiecy duet zatrzymany podczas kradzieży sklepowej

Legniccy dzielnicowi na gorącym uczynku zatrzymali dwie legniczanki, które w kilku sklepach w Legnicy, dokonały kradzieży przedmiotów na łączną kwotę ponad tys. złotych. Łupem legniczanek padł m.in. koc, firany, odzież, i golarki. Ponadto przy jednej z nich ujawniono metamfetaminę. 27-latka i 33-latka odpowiedzą teraz przed sądem. Za kratami więzienia mo spędzić nawet 5 lat.

Legniccy dzielnicowi udali się na ulice Schumana w Legnicy, gdzie z uzyskanych informacji od dyżurnego komendy, w jednym ze sklepów miało dojść do kradzieży golarek. Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce i przyjmowali zgłoszenie od kierownika sklepu, otrzymali informację, że sprawczyni tej kradzieży może znajdować się w sklepie obok. Funkcjonariusze natychmiast sprawdzili tą informację. Udali się do wskazanego sklepu, gdzie przy wyjściu zastali podejrzaną legniczankę.

W trakcie jej legitymowania, policjanci usłyszeli piszczące bramki i wychodzącą z towarem kobietę. W związku z zaistniałą sytuacją, funkcjonariusze zatrzymali 27-latkę, aby wyjaśnić dokładnie okoliczności zdarzenia. Jak się po chwili okazało, obie kobiety, wspólnie i w porozumieniu dokonywały kradzieży sklepowych. Jednego dnia w trzech różnych sklepach ukradły m.in. koc, firany, piżamę, bluzy, szlafrok i dwie golarki. Łączna wartość skradzionego mienia opiewa na kwotę ponad tysiąc złotych.

Ponadto przy 33-letniej legniczance, policjanci ujawnili zawiniątko z zawartością metamfetaminy. Całość skradzionego mienia odzyskano i przekazano właścicielom. Przestępczy kobiecy duet zatrzymano i umieszczono w policyjnym areszcie. 27-latka i 33 – latka odpowiedzą teraz przed sądem. Za kratami więzienia mogą spędzić nawet do 5 lat.

Źródło: legnica.policja.gov.pl

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button