- REKLAMA -
AktualnościInwestycje drogowe

Kiedy koniec przebudowy al. Piłsudskiego? Zdecyduje pogoda

Kierowcy w Legnicy już od ponad miesiąca czekają na koniec przebudowy al. Piłsudskiego. Arteria miała być otwarta w poniedziałek po południu ale plany drogowcom pokrzyżowała znowu pogoda.

By otworzyć dla kierowców obie nitki al. Piłsudskiego, wykonawcy pozostało jedynie  wymalowanie oznakowania poziomego, czyli pasów, na nitce południowej. Do wykonania tej pracy drogowcy byli gotowi już w poniedziałek, ale ich plany pokrzyżowała deszczowa aura. Musieli oni zatem wstrzymać się ze swoją pracą.

Niestety i dziś przez cały dzień padał deszcz, co także uniemożliwiło wykonawcy dokończenie prac na al. Piłsudskiego. Niestety również i jutro synoptycy zapowiadają deszczową aurę a bezdeszczową pogodę zapowiadają oni najwcześniej na czwartek lub piątek; dopiero wtedy jest szansa, że pasy zostaną wymalowane i ruch al. Piłsudskiego w końcu zostanie „puszczony” obiema dwujezdniowymi nitkami.

Kierowcom przypominamy też, że w związku z realizowana inwestycją zamknięte jest nadal skrzyżowanie ul. Wielkiej Niedźwiedzicy z Kasjopei oraz łącznika, biegnącego pod wiaduktem kolejowym do ul. Koskowickiej gdzie powstaje tzw. wyniesione skrzyżowanie, czyli skrzyżowanie którego obszar będzie podniesiony do poziomu chodników. W dalszym ciągu więc nie będzie można skorzystać z łącznika prowadzącego pod wiaduktem do ul. Wielkiej Niedźwiedzicy od strony ul. Koskowickiej czy al. Piłsudskiego.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button