- REKLAMA -
AktualnościKGHM

KGHM ze Złotą Kartą Lidera Bezpiecznej Pracy

Poprawa bezpieczeństwa i warunków pracy w KGHM po raz kolejny została doceniona – Spółka w nowy rok wchodzi ze Złotą Kartą Lidera Bezpiecznej Pracy. W 2020 roku w całej firmie o niemal 29 procent spadła liczba uznanych wypadków przy pracy (rok do roku), z wielkości 299 urazów zanotowanych na koniec 2019 do 213 zarejestrowanych na koniec 2020 roku.

Złota Karta Lidera Bezpiecznej Pracy jest przyznawana na okres dwóch lat przez Komisję Wyboru Liderów Bezpiecznej Pracy działającą przy Centralnym Instytucie Ochrony Pracy Państwowy Instytut Badawczy (CIOP).  KGHM swoją pierwszą kartę otrzymał już w 2000 a pierwszą złotą w roku 2002. Od tego czasu Spółka nieprzerwanie utrzymuje pozycję lidera bezpiecznej pracy.

Bezpieczeństwo załogi to bezwzględny priorytet. Ubiegły rok i pandemia przyniosły nowe wyzwania w obszarze bezpieczeństwa pracy. Był to rok próby dla nas wszystkich. Udowodniliśmy, że przemyślane i odważne decyzje, konsekwencja we wprowadzaniu w życie procedur, a przede wszystkim współpraca i odpowiedzialność wszystkich pracowników są skuteczną receptą na tak trudny czas. Obniżenie wskaźników wypadkowości oraz utrzymanie produkcji to jedne z największych sukcesów ubiegłego roku – powiedział Marcin Chludziński, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Od 2000 roku KGHM należy do Forum Liderów Bezpiecznej Pracy, którego założenie było wspólną inicjatywą Centralnego Instytutu Ochrony Pracy Państwowego Instytutu Badawczego oraz środowisk gospodarczych reprezentujących różne branże działalności gospodarczej. Forum Liderów Bezpiecznej Pracy zrzesza już 160  przedsiębiorstw z całej Polski. Forum jest platformą wymiany doświadczeń i wiedzy środowisk naukowych oraz przedsiębiorstw w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.

Bezpieczeństwo i Higiena Pracy to codzienne monitorowanie i niwelowanie ryzyka urazów oraz chorób, które mogą wystąpić w procesie pracy. To także minimalizowanie skutków tych zdarzeń, utrwalanie bezpiecznych nawyków oraz ciągłe doskonalenie. W 2021 roku pod hasłem „Bądź odpowiedzialny za innych” kontynuujemy nasze działania dążąc w szczególności do dalszego zmniejszenia liczby niebezpiecznych incydentów następujących  z przyczyn technicznych, organizacyjnych, czy ludzkich – mówił Adam Chyliński, Dyrektor Departamentu BHP i Ryzyka Zawodowego w KGHM.

 KGHM należy do prestiżowego grona 27 przedsiębiorstw stanowiących ścisłą czołówkę w naszym kraju jeżeli chodzi o standardy BHP – tzw. Złotych Liderów. Jest jedynym reprezentantem górnictwa podziemnego oraz przetwórstwa metali w tym gremium. Oprócz KGHM Polska Miedź S.A. należą do niego takie flagowe podmioty polskiej gospodarki jak PKN Orlen S.A. czy, Grupa Azoty S.A. Złota Karta Lidera Bezpiecznej Pracy to wyróżnienie dla pracowników Spółki, ale również duże zobowiązanie na przyszłość.

 Uroczysty odbiór kart na lata 2021-2022 zaplanowano na wiosnę.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button