- REKLAMA -
AktualnościKGHM

KGHM z nagrodą za wkład w rozwój polskiej kultury i gospodarki

Odznaka „Zasłużony dla Kultury Polskiej” i tytuł Managera Roku 2022 dla Marcina Chludzińskiego, prezesa zarządu KGHM Polska Miedź S.A. – wyróżnienia przyznane zostały przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

– W KGHM dbamy o przyszłość, wydobywając surowce stanowiące budulec gospodarki, ale pamiętamy, że przyszłość i teraźniejszość mają początek w przeszłości, historii i tradycji. Dziękuję za możliwości, jakie otrzymałem. Stale dodaję do nich ciężką pracę i jestem dumny, że pozwala to dbać o firmę i angażować się w inne działania – mówił, odbierając nagrody Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A. Dodał, że wyróżnienia to podziękowanie dla wszystkich pracowników miedziowej spółki.

Wyróżnienie Manager Roku 2022 Marcin Chludziński otrzymał za „skuteczne zarządzanie jedną z największych polskich spółek, czego dowodem są rekordowe wyniki za rok 2021”. KGHM konsekwentnie realizuje strategię, nie zwalnia inwestycyjnego tempa, zwiększa przychody i utrzymuje produkcję na podobnym poziomie jak rok temu. Dzieje się tak pomimo zmieniającej się sytuacji makroekonomicznej.

KGHM jest aktywnym mecenasem sportu, kultury i sztuki. Od lat współuczestniczy w organizacji lub obejmuje patronatem znaczące przedsięwzięcia na szczeblu lokalnym, krajowym i międzynarodowym. W tym roku w ramach umów sponsoringowych miedziowa spółka współpracuje m.in. z Zamkiem Królewskim w Warszawie, Muzeum Powstania Warszawskiego czy Operą Wrocławską. Wsparcie otrzymuje również Muzeum Sztuki Złotniczej w Kazimierzu Dolnym, jedyna w Polsce placówka prezentująca unikatowe dzieła z cennych kruszców, w tym srebra i złota.

W ramach działań z Muzeum Powstania Warszawskiego, KGHM był współorganizatorem tegorocznych obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Specjalny autobus przewoził mieszkańców i turystów przez miejsca związane z tym historycznym wydarzeniem.

 Zaangażowanie KGHM w zakresie inicjatyw kulturalnych czy działań artystyczno-sportowych wynika z celów określonych w Strategii Biznesowej. Na rzecz lokalnych społeczności na Dolnym Śląsku działa także Fundacja KGHM Polska Miedź. Firma konsekwentnie promuje wydarzenia i imprezy kulturalne na terenie całej Polski. Wspiera m.in. produkcje filmowe czy teatralne oraz festiwale.

KGHM jest też organizatorem plebiscytu „Ambasador Polski”, w którym wyróżnione zostają osoby, które na co dzień budują renomę Polski za granicą. Wzorem poprzednich lat, ambasadorzy są nominowani w kategoriach nauka, kultura, sport oraz nagroda publiczności. Wręczenie nagród czwartej już edycji konkursu odbędzie się 6 października.

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button