AktualnościKGHM

KGHM oddaje krew. Hutnicza akcja na 60-lecie miedziowego giganta

Wspólny cel, wspólna akcja – wszystkie kluby Honorowych Dawców Krwi działające przy KGHM Polska Miedź S.A. w roku jubileuszu miedziowego giganta współpracują, żeby zebrać jak najwięcej krwi. Najbliższa akcja zaplanowana na 29 maja zostanie przeprowadzona w trzech miastach Zagłębia Miedziowego. Z okazji hutniczego święta będzie można oddać krew w Lubinie, Głogowie i Legnicy.

Wszyscy chętni mogą zgłaszać się w tym dniu do miejscowych oddziałów krwiodawstwa. Przy donacji warto podać hasło „60 KGHM” lub numer porządkowy 670. Każdy uczestnik otrzyma specjalną bransoletkę ze swoją grupą krwi.

Tradycja oddawania krwi towarzyszy wolontariuszom KGHM od wielu lat. W roku jubileuszowym chcemy podkreślić naszą współpracę i społeczne zaangażowanie w Zagłębiu Miedziowym. W ubiegłym roku krwiodawcy zrzeszeni w klubach oddali ponad tysiąc litrów krwi. To mistrzostwo świata w pomaganiu

– powiedziała Lidia Marcinkowska-Bartkowiak, dyrektor naczelny ds. komunikacji w KGHM.

Zastępca dyrektora z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu, Iwona Mrowiec-Pawlik dziękując Spółce za inicjatywę, podkreśla, “że są w życiu rzeczy, które można osiągnąć tylko razem”.

W roku jubileuszowym dla KGHM po raz pierwszy w akcję zaangażowali się Krwiodawcy ze wszystkich klubów. Udział zapowiedzieli wolontariusze z Klubu HDK PK Hutnicza Krew przy Hucie Miedzi Legnica, Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Hucie Miedzi Głogów, HDK Serce Górnika z ZG Lubin, Klubu HDK PCK Kropla Życia z ZG Polkowice-Sieroszowice, Stowarzyszenia i Klubu HDK z ZG Rudna.

Krew jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Można ją uzyskać tylko od drugiego człowieka. Podawana jest w stanach zagrożenia życia. Do udziału w akcji zapraszamy wszystkich mieszkańców Zagłębia Miedziowego. Trzeba pamiętać o zabraniu dokumentu tożsamości.

Krew może oddać osoba pełnoletnia do 65-ego roku życia. Przed donacją należy odpowiednio się przygotować:

– zjeść lekki posiłek
– wypić min. litr płynów (woda, soki)
– unikać nadmiernego fizycznego wysiłku w dniu oddania krwi
– ograniczyć palenie tytoniu na min. godzinę przed oddaniem krwi
– nie spożywać alkoholu przynajmniej 24 h przed oddaniem krwi

29 maja można się zgłosić do wybranego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lubinie, Głogowie lub Legnicy:

– w godzinach 8:00 – 12:00 oddział RCKiK w Lubinie, ul. Gen. Józefa Bema 5
– w godzinach 8:00 – 11:30 oddział RCKiK w Głogowie, ul. T. Kościuszki 15
– w godzinach 8:00 – 11:00 oddział RCKiK w Legnicy, ul. J. Iwaszkiewicza 5

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button