- REKLAMA -
AktualnościEdukacja

Jutro początek wakacji dla ponad 12,5 tys. uczniów legnickich szkół

Piątek (24 czerwca) będzie ostatnim dniem roku szkolnego dla 12.516 uczniów wszystkich legnickich szkół.

Najliczniejszą grupę stanowią uczniowie szkół podstawowych – 7.730, w tym 7.030 uczęszczających do 14 szkół prowadzonych przez miasto oraz 700 uczniów z 5 szkół niepublicznych. Dla ponad 1.320 uczniów VIII klas będzie to pożegnanie z ośmioletnią szkołą podstawową. Przed nimi ważna decyzja o wyborze szkoły ponadpodstawowej – liceum, technikum czy branżowa szkoła. Ten wybór powinien być dobrze przemyślany, gdyż wiąże się z decyzją o dalszym kierunku rozwoju osobistego i zawodowego. Rekrutacja rozpoczęła się 16 maja.

Rok szkolny zakończy również starsza młodzież. W tym roku do publicznych i niepublicznych szkół ponadpodstawowych dla młodzieży uczęszczało łącznie 5.949 uczniów, w tym 2.730 do liceów oraz 3.219 do techników i branżowych szkół I stopnia. W kwietniu świadectwa ukończenia szkoły odebrało już 1.163 absolwentów liceów i techników, którzy w maju przystąpili do matur. Na wyniki egzaminu dojrzałości będą musieli poczekać do 5 lipca br.

Najmłodsi legniczanie objęci opieką przedszkolną w roku szkolnym 2021/2022, to grupa licząca łącznie 3.755 dzieci. W 17 legnickich przedszkolach prowadzonych przez miasto oraz 4 oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych wychowaniem przedszkolnym objętych było 2.094 maluchów. Natomiast do 25 przedszkoli i 3 punktów przedszkolnych niepublicznych uczęszczało 1.661 dzieci. W okresie wakacyjnym przedszkola będą pracowały zamiennie w lipcu lub sierpniu.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Źródło
UM Legnica

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button