- REKLAMA -
AktualnościInwestycje drogowe

Jest umowa na remonty wiaduktów nad autostradą A4

W związku z pogarszającym się stanem technicznym podpór wiaduktów nad autostradą A4 na odcinku Wrocław – Legnica, GDDKiA we Wrocławiu podjęła decyzję o pilnym remoncie sześciu wiaduktów oraz rozbiórce jednego obiektu, który kilka lat temu został wyłączony z ruchu. 

Remontowane będą obiekty znajdujące się w Wądrożu Wielkim, Budziszowie Wielkim, Piotrowicach, Strzeganowicach, Biskupicach oraz w Nowej Wsi Wrocławskiej. Natomiast w przypadku obiektu w Sadkowie, podjęto decyzję o jego wyburzeniu. W związku z realizacją prac, przez cały czas prowadzenia prac remontowych i rozbiórkowych, nie będzie możliwości poruszania się autostradą przez pojazdy ponadgabarytowe.

Kierowcy natomiast będą musieli spodziewać się utrudnień, polegających na zawężeniu jezdni autostrady oraz ograniczenia prędkości. Prace mają ruszyć w IV. kwartale 2020 a ich całkowity koszt wyniesie 3,7 mln złotych. Realizacją prac zajmie się konsorcjum firm Rotomat sp. z o.o. z Wrocławia – Lider, Probudowa.com sp. z o.o.. z Wrocławia.

 

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 21

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button