AktualnościInwestycje drogowe

Jest umowa na dokończenie S3 na odc. Kaźmierzów – Lubin Północ

Na tę wiadomość kierowcy czekali od dawna. GDDKiA podpisała w końcu umowę na zakończenie robót na odcinku drogi ekspresowej S3 od węzła Kaźmierzów do węzła Lubin Północ. To ostatni brakujący odcinek S3 pomiędzy Bolkowem a Szczecinem.

Realizacją inwestycji zajmie się konsorcjum firm: Mota-Engil Central Europe (lider), Masfalt oraz Drogomex (partnerzy). Wartość umowy to ok. 228,4 mln zł. Termin w jakim wykonawca musi dokończyć roboty i uzyskać pozwolenia na użytkowanie to okres 12 miesięcy. A do wykonania na tym odcinku jest sporo, bo ok. 25 proc. prac przewidzianych w pierwotnym kontrakcie.

Nowy wykonawca będzie musiał przede wszystkim dokończyć budowę drogi ekspresowej (na odcinku Kaźmierzów – Polkowice 2 jezdnie po 2 pasy ruchu i pasy awaryjne, na odcinku Polkowice – Lubin Północ 2 jezdnie po 3 pasy ruchu i pasy awaryjne ) oraz węzły Kaźmierzów, Polkowice i Lubin Północ. Wiele do zrobienie jest też w zakresie dokończenia budowy 25 obiektów inżynierskich, wykonania systemów odwodnienia i urządzeń ochrony środowiska.

Oczywiście na sam koniec realizacji inwestycji wykonawca będzie musiał uzyskać również decyzję o pozwoleniu na użytkowanie i oddać trasę do ruchu. Warto przypomnieć, że dotychczas budową na tym odcinku zajmowało się konsorcjum firm, z Salini Polska w roli lidera, które jednak prowadziło kontrakt niezgodnie z zawartą umową, nie wypełniało zapisów dotyczących realizacji kontraktu oraz nie regulowało płatności dla podwykonawców, usługodawców i dostawców materiałów, co sprawiło że GDDKiA postanowiła odstąpić od umowy zawartej z wykonawcą.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 13

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button