AktualnościZ życia miasta

Jarosław Rabczenko przewodniczącym Rady Miejskiej Legnicy

Jarosław Rabczenko z PO (radny z ramienia Koalicji Obywatelskiej) został przewodniczącym nowej Rady Miejskiej. Za jego kandydaturą głosowało 14 radnych. Jego kontrkandydatem był Ryszard Kępa z KWW Tadeusza Krzakowskiego, który otrzymał 8 głosów.

Dużym zaskoczeniem było zachowanie radnych Prawa i Sprawiedliwości, którzy nie tylko nie wysunęli żadnego swojego kandydata na to stanowisko (jeszcze przed weekendem nieoficjalnie mówiło się o tym, że kandydatem klubu radnych PiS będzie Arkadiusz Baranowski), ale w dodatku poparli kandydata PO. Czyżby w Radzie szykował się sojusz Koalicji Obywatelskiej z PiS?

Wybór przewodniczącego i jego zastępców to główny punkt pierwszej sesji Rady Miejskiej w nowym składzie. Dodatkowo zostało odebrane ślubowanie od Prezydenta Legnicy oraz wszystkich radnych, dokonano też wyboru radnych do poszczególnych komisji.

Sesji do momentu wyboru Rabczenki przewodniczyła Bogumiła Słomczyńska. Przypomnijmy, że tę sesję, podobnie jak wszystkie kolejne, transmitowano na żywo w internecie. >> Link do transmisji

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button