- REKLAMA -
AktualnościLegnica 112

Internetowy oszust już w rękach legnickich policjantów

Wnikliwa praca operacyjna funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy doprowadziła do zatrzymania 26-letniego mężczyzny, który dokonywał oszustw na jednym z portali internetowych. Straty jakie poniosły pokrzywdzone osoby, opiewają na kwotę niemal 5 tys. złotych. Za popełnione przestępstwo legniczaninowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Dzięki zaangażowaniu i doświadczeniu policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępstw gospodarczych, nieuczciwy proceder legniczanina się zakończył. 26-latek korzystając z kilku kont internetowych oferował do sprzedaży sprzęt elektroniczny, którego tak naprawdę w ogóle nie posiadał. Pokrzywdzone osoby dokonywały płatności na wskazane konto sprzedającego, po czy kontakt się urywał. Żaden z kupujących nie otrzymał zamówionego produktu.

Niestety w ten sposób legniczanin oszukał kilka osób, a straty jakie ponieśli pokrzywdzeni to kwota niemal 5 tys. złotych. Prokuratura Rejonowa w Legnicy wydała postanowienie o zatrzymaniu i doprowadzeniu mężczyzny – informuje asp. Anna Grześków

Śledczy przedstawili zatrzymanemu 9 zarzutów dokonania oszustwa w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Apelujemy do wszystkich, którzy robią zakupy w sieci, aby zawsze sprawdzać wiarygodność osób oferujących swój asortyment. Nie dajmy się zwieść atrakcyjnej cenie i uważnie czytajmy opinie o sprzedających.
Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button