- REKLAMA -
Aktualności

IMGW znowu ostrzega przed silnym wiatrem

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, na obszarze Dolnego Śląska, w tym także w powiecie legnickim, spodziewać się dziś można silnego wiatru, który w porywach wiać może z prędkością nawet do 110 km/h.

Meteorolodzy z Biura Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu przewidują wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 70 km/h do 90 km/h, w porywach do 110 km/h; według przewidywań synoptyków będzie to wiatr południowo-zachodni skręcający na północno-zachodni. Ostrzeżenie oznaczone jest jako 2 stopnia i aktualne będzie od dziś od godziny 15:00 do jutra do godziny 4:00 nad ranem.

Jak zawsze w takich przypadkach apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Zadbajmy o to, by na parapetach, tarasach i balkonach nie pozostawić przedmiotów, które mogłyby w wyniku silnego wiatru stanowić zagrożenia dla zdrowia i życia naszego lub osób postronnych. Kierowcy natomiast powinni się dziś wystrzegać parkowania w pobliżu drzew, słupów linii energetycznych czy w pobliżu starych budynków, których stan techniczny mógłby stanowić zagrożenie dla zaparkowanego pojazdu.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 4

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button