AktualnościZ życia miasta

GoScooter w Legnicy! Scooter-sharing wchodzi do miasta

W Legnicy swoją działalność rozpoczyna wrocławska wypożyczalnia skuterów miejskich. Skutery trafią na drogi już dziś. Legniczanie będą mieli do dyspozycji 10 maszyn, umiejscowionych na pl. Słowiańskim.

GoScooter to dolnośląski operator autorskiego systemu scooter-sharing. Firma od 2018 roku dostarcza Wrocławianom usługi transportowe w postaci sieci współdzielonych skuterów dostępnych za pomocą aplikacji. Jednak na tym firma nie kończy swoich planów. Już 16 września do Legnicy trafi 10 zielonych, elektrycznych skuterów, którymi mieszkańcy będą mogli się poruszać na terenie miasta.

Strefa usługi będzie obejmowała całe centrum miasta. Od południowej strony będzie kończyła się przy samej autostradzie A4, od strony zachodniej będzie ograniczona ul.Złotoryjską i potokiem Białka. Na północy będzie można dojechać aż na Piątnicę, natomiast od wschodu obejmie praktycznie całe Piekary Wielkie.

Jak wypożyczyć skuter? To nic trudnego! Wystarczy ściągnąć aplikację GoScooter na swój telefon, można ją znaleźć w sklepach Google Play i App Store. Następnie należy zarejestrować konto, wybrać metodę płatności (dostępne prepaid oraz płatność za każdy przejazd z osobna) i…to wszystko! Skutery można znaleźć w aplikacji. Obszar strefy, w której można zaparkować skuter po zakończonym przejeździe jest wyznaczony za pomocą zielonej strefy, co również można sprawdzić za pomocą telefonu.

“Staramy się dotrzeć do mieszkańców mniejszych miast, niż Wrocław, ponieważ widzimy duży potencjał w na całym Dolnym Śląsku. Legnica jest idealnym miastem na tego typu usługę. Tak samo jak we Wrocławiu, mieszkańcy będą od teraz mogli korzystać z nowoczesnego i ekologicznego środka transportu jakim są nasze skutery. Liczymy na to, że zostaną ciepło przyjęte i od przyszłego sezonu będziemy mogli stawiać razem kolejne kroki jako coraz większa sieć GoScooter.” mówi prezes firmy Scoot4r, operatora systemu GoScooter, Przemysław Prząda.

Cena za przejazd to 0,69zł/min. Minimalna opłata za przejazd wynosi 3zł. Skuter można sobie zarezerwować i zaparkować w cenie 0,09zł/min. Każdy jednoślad wyposażony jest w kask. Do Legnicy GoScooter wprowadza 10 maszyn, które można wypożyczać za pomocą aplikacji.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button