AktualnościInwestycje drogowe

GDDKiA szykuje się do rozbudowy drogi krajowej nr 36

GDDKiA prowadzi prace dokumentacyjne, niezbędne do przeprowadzenia rozbudowy drogi krajowej nr 36 na pięciu jej odcinkach. Prace przewidziano m. in. na odcinku między Lubinem i Ścinawą oraz Prochowicami i Gogołowicami.

Realizowane prace dotyczą rozbudowy prawie 40 kilometrów drogi krajowej nr 36 w województwie dolnośląskim. Oprócz realizacji dużych inwestycji, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dba również o utrzymanie tras już istniejących. Dla wielu zadań prowadzone są prac dokumentacyjne, które w głównej mierze mają prowadzić do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego i jakości jazdy na drogach.

 

Na etapie prac dokumentacyjnych jest kilka odcinków DK36:

1. odc. Lubin – Ścinawa o długości 13,1 km

2. odc. Ścinawa – Krzelów o długości 6,5 km

3. odc. Wąsosz – Załęcze o długości 7,8 km

4. odc. Prochowice – Gogołowice o długości 4,8 km

5. odc. Piskorzyna – Wąsosz odcinek o długości ponad 6 km.

W ramach każdego zdania planowana jest m.in. rozbudowa drogi krajowej, budowa chodników, zatok autobusowych czy zjazdów, przebudowa bądź budowa systemów odwodnienia, przebudowa istniejących obiektów inżynierskich, wykonanie oświetlenia.

Zakończenie prac dokumentacyjnych wraz z uzyskaniem decyzji zezwalających na realizacje inwestycji planowane jest w latach 2021/2022. Następnie ogłaszane będą przetargi na wykonanie robót. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

(źródło: GDDKiA Wrocław)

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 1

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button