Aktualności

Fitness World ogłasza niewypłacalność. Jest wniosek o upadłość

Sieć Fitness World, która swój klub miała też w Legnicy (Galeria Ferio przy ul Chojnowskiej) ogłosiła właśnie niewypłacalność i złożyła wniosek o upadłość. Pełzający lockdown sprawił, że sieć zamknie w Polsce 19 swoich klubów.

Jeszcze pod koniec października wydawało się, że siłownie w Polsce będą mogły wrócić do funkcjonowania, oczywiście w ograniczonym zakresie i przy zachowaniu należytych środków sanitarnych. W tym celu dość poważne negocjacje prowadzili przedstawiciele Polskiej Federacji Fitness ze stroną rządową, którą reprezentowali m. in. wicepremier Jarosław Gowin oraz Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny.

Jesteśmy świadomi powagi sytuacji dla wszystkich przedsiębiorców z Naszego sektora. Straty poniesione jako właściciele klubów oraz innych obiektów, już dziś w większości przypadków przekraczają możliwości finansowe lub są na ich granicy

– napisali 22 października 2020 roku na Facebooku przedstawiciele Polskiej Federacji Fitness.

Niestety, branża fitness odmrożenia się nie doczekała i kwestią czasu było, że zaczną się pojawiać takie komunikaty, jak ten ze strony Fitness World. Wczoraj klientów tej sieci czekał smutny komunikat.

Utrzymująca się od dłuższego czasu, a ostatnio wzmagająca na sile pandemia, spowodowała ponowne zamknięcie siłowni, pozbawienie spółki głównego źródła przychodów, a w rezultacie możliwości regulowania swoich zobowiązań, przez co spółka stała się niewypłacalna.  W związku z tym właściciel Fitness World sp. z o.o. złożył wniosek o upadłość.

Sieć na swojej stronie internetowej poinformowała także, że jej kluby zostają zamknięte na stałe. Poinformowano też, że sieć zaprzestała pobierania opłat z kart kredytowych a  przedpłacone niewykorzystane opłaty zostaną rozliczone w ramach procedury upadłościowej. Osoby zainteresowane zwrotem opłaty za niewykorzystane członkostwo zostały poinformowane, że wszystkie takie opłaty będą podlegały obsłudze zgodnie z procedurą likwidacyjną. Informacje udzielane są pod adresem: klubowicz@pl.fitnessworld.com.

Zamknięcie siłowni w całym kraju w ramach tzw. “pełzającego lokdownu” sprawia, że na mapie Legnicy kurczy się ilość klubów fitness i siłowni. Przypomnijmy, że latem swoje podwoje musiała zamknąć siłownia Klubu Fitness Academy Legnica funkcjonująca w Galerii Piastów.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button