Aktualności

Firma ASC Workers ze Świebodzic zainwestuje w Legnicy

Polska firma ASC Workers ze Świebodzic kupiła jesienią ub. roku od miasta Legnicy ponad 7-hektarową działkę za kwotę 5 919 559,50 zł. Dziś już wiadomo, że na tej działce wybuduje halę, w której produkowane będą konstrukcje stalowe. Docelowo pracę znajdzie tam ok. 100 osób.

Działka położona jest na terenach inwestycyjnych Legnica II o łącznej powierzchni 20 ha, w rejonie ulic Jaworzyńskiej, Myśliwskiej, Boiskowej i Handlowej, które już od wielu lat znajdują się w granicach Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W roku 2017 miasto kosztem prawie 8,5 mln złotych uzbroiło te działki i wyposażyło w infrastrukturę komunikacyjną. Atrakcyjności tym działkom na pewno dodaje możliwość skomunikowania ich z obwodnicą zachodnią, drogą krajową nr 3 i autostradą A4.

LSSE Legnica II
Fot. UM Legnica

Firma ASC Workers ze Świebodzic, będąca pierwszym inwestorem na tym terenie, już otrzymała pozwolenie na budowę hali przemysłowo-produkcyjnej (łącznie z zapleczem socjalnym), w której zamierza wytwarzać stalowe konstrukcje. Niewykluczone, że budowa zakończy się w tym roku i że jeszcze w roku 2018 firma ruszy z produkcją.

Warto zaznaczyć, że jest to firma w 100% z polskim kapitałem. Powstała w roku 1999 w Świebodzicach i jak informuje na swojej stronie internetowej, specjalizuje się głównie w dziedzinie kontroli jakości, naprawie i montażu różnorodnych części produkowanych na potrzeby przemysłu Automotive, metalowego i AGD, a także w zakresie obsługi transportowej, logistycznej oraz magazynowaniu komponentów i wyrobów gotowych. Wśród klientów tej firmy jest m. in. legnicka Faurecia.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button