Aktualności

Ferie w mundurze? Terytorialsi z ciekawą propozycją dla młodzieży

To już kolejna edycja projektu „Ferii w mundurze” z 16. Dolnośląską Brygadą Obrony Terytorialnej im. ppłk. Ludwika Marszałka, ps. „Zbroja”. Wszyscy chętni odbędą podstawowe szkolenie wojskowe i zostaną żołnierzami Wojska Polskiego.

Projekt „Ferie z WOT” od lat cieszy się dużym zainteresowaniem ochotników, miedzy innymi uczniów, studentów oraz nauczycieli. Pozwala to na aktywne spędzenie przerwy zimowej i efektywne wykorzystanie tego czasu.

„Jestem pod wielkim wrażeniem motywacji, kreatywności i zaangażowania młodych ludzi. Cieszę się, że będą mogli uczestniczyć w tym projekcie w tak dużej liczbie. Ich zaangażowanie, determinacja i chęć osiągnięcia celu jest dla mnie naprawdę imponująca”

– podkreśla Dowódca 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppłk. Ludwika Marszałka, ps. „Zbroja”, płk Edward CHYŁA.

W 2024 roku ferie zimowe zaczną się już od 15 stycznia. Szkoły na Dolnym Śląsku jako pierwsze zaczną zimową przerwę. Z tego też względu podstawowe szkolenie wojskowe w ramach w/w projektu rozpocznie się już w piątek 12 stycznia w 16. Dolnośląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. ppłk. Ludwika Marszałka, ps. „Zbroja”.

„Szkolenie podstawowe ma charakter modułowy. Rdzeń stanowi oczywiście szkolenie bojowe, na którym realizujemy zagadnienia z taktyki. Należą do nich między innymi terenoznawstwo, podstawy taktyczno-bojowej opieki nad poszkodowanymi (TCCC), działania na polu walki, elementy realizowania zadań w izolacji (SERE) oraz szkolenie strzeleckie”

– zaznacza Dowódca 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppłk. Ludwika Marszałka, ps. „Zbroja”, płk Edward CHYŁA.

Projekt „Ferie z WOT” został przygotowany z myślą przede wszystkim o pełnoletnich uczniach szkół średnich, studentach i nauczycielach. To głównie do nich jest skierowana ta oferta. Aby wziąć w niej udział trzeba mieć m.in. polskie obywatelstwo oraz od 18 do 65 lat.

Jak podkreśla Dowódca 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppłk. Ludwika Marszałka, ps. „Zbroja”, płk Edward CHYŁA – „balans pomiędzy służbą

wojskową w 16DBOT, a życiem osobistym i zawodowym jest istotą efektywnego zarządzania. Zależy nam na tym, aby uczniowie mieli szansę na skorzystanie ze wszystkich możliwości jakie oferuje im szkolenie podstawowe zorganizowane podczas ferii zimowych”.

Jeśli jesteś zainteresowany szkoleniem wojskowym skontaktuj się z rekruterem WOT (https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/) lub 16DBOT (https://www.wojsko-polskie.pl/16bot/kontakt/). Możesz również zadzwonić pod numer infolinii wsparcia rekrutacji: 800 696 077 lub stawić się osobiście w najbliższym Wojskowym Centrum Rekrutacji.

Misją WOT jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. Wojska Obrony Terytorialnej (WOT) to poza Wojskami Lądowymi, Siłami Powietrznymi, Marynarką Wojenną oraz Wojskami Specjalnymi – piąty rodzaj sił zbrojnych. WOT jest formacją powszechną i ochotniczą, która jest budowana na najlepszych, polskich tradycjach niepodległościowych.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button