AktualnościCollegium WitelonaEdukacja

Dzień Otwartych Drzwi w Collegium Witelona

W najbliższy piątek (14.04) w Collegium Witelona Uczelnia Państwowa odbędzie się Dzień Otwartych Drzwi. Będzie można zobaczyć „od środka” wiodącą w kraju Uczelnię wyższą kształcącą praktycznie, zapoznać się z ofertą edukacyjną, zasadami rekrutacji, obejrzeć z z bliska nowoczesne pracownie, laboratoria, sale wykładowe.

Collegium Witelona przygotowało na Dzień Otwartych Drzwi także wiele atrakcji towarzyszących: m.in. pokaz super samochodów (od zabytkowych po sportowe), prezentację japońskiego Festiwalu Gwiazd Tanabata, ciekawe prezentacje studenckich kół naukowych – m.in. Koło Młodych Medyków będzie prowadziło pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej, dzięki czemu będzie można dowiedzieć się jak ratować życie osób dorosłych i dzieci, podczas np. zakrztuszenia czy porażenia prądem. Z kolei studenci Koła Naukowego Dietetyków czy z Pielęgniarskiego Koła Naukowego będą udzielać porad dotyczących zdrowia: będzie można np. zbadać poziom ciśnienia, glikemii, poznać zasady zdrowego żywienia itp.

Wstęp na Dzień Otwartych Drzwi jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich.

Witelonka zaprasza!

Dobre, nowoczesne kształcenie

Dzień Otwartych Drzwi w Collegium Witelona odbędzie w najbliższy piątek (14.04), na terenie campusu przy ul. Sejmowej 5 w Legnicy. Początek o godz. 9.00, zakończenie o  godz. 14.00. Wszystkich, którzy zdecydują się wziąć udział w Dniu Otwartych Drzwi, Witelonka zaprasza najpierw do budynku E (po przejściu/przejechaniu bramy głównej Uczelni, budynek E znajduje się po lewej stronie, na końcu) –  tam będzie bowiem działał Punkt Informacyjny, w którym goście wydarzenia otrzymają informacje o planie dnia, możliwościach zwiedzania uczelni, zostaną skierowani (z przewodnikami) do pracowni, laboratoriów, sal wykładowych itp. (szczegóły w programie na dole artykułu). Podczas wydarzenia będzie można obejrzeć m.in. działającą na terenie Collegium Witelona pracownię nowoczesnych technologii, wyposażoną w technologię wirtualnej rzeczywistości (VR), laboratoria dronów czy kobotyki, naśladujące rzeczywisty szpital Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej itp.

Dla młodych, starszych i ze szczególnymi potrzebami

Collegium Witelona Uczelnia Państwowa serdecznie zaprasza wszystkich, którzy są zainteresowani poznaniem oferty edukacyjnej nowoczesnej, wiodącej w kraju pod względem praktycznego kształcenia, dysponującej świetnie wyposażoną bazą dydaktyczną Uczelni wyższej. Zapraszamy zarówno maturzystów i uczniów szkół średnich (w zorganizowanych, szkolnych grupach, ale też pojedynczych uczniów i ich rodziców czy opiekunów), jak też o osoby już aktywne zawodowo, które chciałyby podnieść kwalifikacje czy zmienić profesję; Witelonka oferuje bowiem nie tylko liczne studia podyplomowe, ale też bezpłatne studia magisterskie w autorskim systemie „Ucz się i pracuj”, dostosowanym do możliwości osób pracujących, zajętych, zabieganych. Collegium Witelona zachęca też do udziału w Dniu Otwartych Drzwi osoby z niepełnosprawnościami i szczególnymi potrzebami oraz ich rodziny i opiekunów. Uczelnia jest w pełni dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – jako jedna z nielicznych w Polsce uczelni wyższych została w ub. roku wyróżniona przez  Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju za najlepszą realizację projektu „Uczelnia dostępna”, którego celem jest ułatwienie osobom z niepełnosprawnościami i szczególnymi potrzebami dostępu do kształcenia wyższego. Dlatego zarówno budynek Uczelni,  jak i dom studencki Collegium Witelona,  dysponują nowoczesnymi rozwiązaniami, dostosowanymi do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i szczególnymi potrzebami – chodzi m.in. o windy, podjazdy, narzędzia ułatwiające naukę, przeszkolonych pracowników itp. Dość wspomnieć, że w Witelonce kształci się obecnie ok. 70 studentów z niepełnosprawnościami i radzą sobie świetnie.

Miejsca pracy są zapewnione

Jedną z największych wartości, wynikających dla studentów z nauki w Collegium Witelona jest fakt, że uczelnia kształci praktycznie. Oznacza to, że nie tylko przekazujący studentom wiedzę wykładowcy to głównie praktycy, wykonujący na co dzień swoje zawody i nikt lepiej od nich nie przekazałby studentom  specyfiki danych branż, to dodatkowo Witelonka na bieżąco śledzi zapotrzebowanie rynku pracy i  współpracuje z powiązanym z kierunkami studiów otoczeniem: zarówno biznesowym, jak i medycznym. Dzięki temu studenci Collegium Witelona mają zapewnione  praktyki u najlepszych w regionie pracodawców, m.in. w firmach Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, czyli niejednokrotnie wiodących, światowych koncernach, np. produkcyjnych, ale także w najlepszych na Dolnym Śląsku szpitalach i placówkach medycznych. Wielu studentów Witelonki już podczas praktyk znajduje dobre miejsca pracy. Jeśli jednak chcą szukać innej ścieżki kariery, to nie muszą się martwić o zawodową przyszłość: absolwenci Collegium Witelona są pożądanymi na rynku pracy specjalistami.

Dzień Otwartych Drzwi także online

Tych, którzy nie będą mogli na żywo gościć w murach Uczelni w najbliższy piątek (14.04), Collegium Witelona zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi w formule online. Wydarzenie będzie dostępne na stronie: dod.collegiumwitelona.pl

PROGRAM

Dzień Otwartych Drzwi

 Collegium Witelona Uczelnia Państwowa

14 kwietnia 2023 r.

Centrum Konferencyjno-Widowiskowe – budynek E, sala E1

9:00

Otwarcie Dnia Otwartych Drzwi Collegium Witelona Uczelnia Państwowa, prezentacja oferty Collegium Witelona na rok akademicki 2023/2024

9:00 – 14:00

Punkt informacyjny Collegium Witelona Uczelnia Państwowa (podział zwiedzających na grupy, poznanie oferty edukacyjnej Uczelni)

09:30 – 14:00

Zwiedzanie specjalistycznych pracowni Collegium Witelona Uczelnia Państwowa

9:10 – 9:25

Prezentacja oferty edukacyjnej Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej

09:30 – 9:45

Prezentacja oferty edukacyjnej Wydziału Nauk Technicznych i Ekonomicznych

9:50 – 10:05

Prezentacja oferty edukacyjnej Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych

10:30

Tanabata – japoński Festiwal Gwiazd: prezentacja tradycji japońskiej przez native speakera z Japonii, panią Mika Tokuhiro

Centrum Konferencyjno-Widowiskowe – budynek E, sale E2-E4

10:30 – 14:00

Prezentacja działalności studenckich kół naukowych Collegium Witelona Uczelnia Państwowa. Zaprezentują się m.in.:

– Interdyscyplinarne Koło Naukowe Innowacji

– Koło Naukowe Informatyki Współczesnej

– Koło Naukowe Inżynierii Materiałowej FERRUM

– Koło Naukowe Logistyki i Transportu

– Koło Naukowe Fizjoterapeutów

– Koło Naukowe Młodych Medyków

– Koło Naukowe Dietetyków

– Pielęgniarskie Koło Naukowe

Podczas Wydarzenia zaplanowane są quizy, prezentacje przygotowane przez studentów, punkt konsultacyjny z dietetykiem, pomiary na analizatorze składu ciała, pokazy medyczne, propozycje zdrowych jadłospisów i wiele innych.

Dziedziniec przed budynkiem E  (przez czas trwania wydarzenia)

Pokaz samochodów zabytkowych i sportowych

Collegium Witelona Uczelnia Państwowa zaprasza!

Szczegółowe informacje:

www. collegiumwitelona.pl

tel: 76 723 23 41, 76 723 23 44, 76 723 23 43

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button